Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Silniczka Krokowego


bartlomiej84

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któś się orietuję jak porządnie, samemu wymienić silniczek krokowy, nie chodzi mi tutaj i wyłącznie o odkrecenie 2 srubek ale głównie o to odpiecie akumulatora i wgranie [nie wiem czy można tak to nazwac] tego nowego silniczka do pracy z silnikiem.

 

Jeżdze Renault Megane Scenic 1,6 8V z 1997r - benzyna + gaz

 

Wiem tylko tyle ze powinenem odlaczyc klemy

[ale na jak dlugo no i czy obie czy wystarczy tylko "+"]

przed wlaczeniem silnika po podpieciu tego nowego silniczka krokowego, ale nie wiem czy to jest naprawde wszystko, bo nie chciałbym go zaciąc albo zeby mi obroty falowały.

Co jeszcze i czy to prawda ?

 

Musze to zrobić na godzinach...wiec z góry dziekuję za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij klemę wymień silniczek.Po wymianie może mieć wysokie obroty ale sterownik wyrówna je po krótkim czasie i niech pare minut pochodzi na wolnych obrotach.Tak jest w 1.6 16V.Podejrzewam że u ciebie będzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc wszystkim <ok>

Udało się wymienić i działa...wolne obroty wróciły do normy :(

zrobiłem według instrukcji...czyli:

odpiąłem klemy i odłączyłem silniczek....wykręciłem silniczek krokowy i wyczyściłem miejsce po nim...poczym umieściłem silniczek i wkręciłem na miejsce..poczym podpiąłem silniczek i podłączyłem akumulator...

włączyłem zapłon i silnik chodził jakieś 15 minut - prawie odrazu się ustawił odpowiednich obrotach :)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Czołem,

kupiłem nowy silniczek krokowy. Po prostu wykręciłem stary i dałem nowy, po załączeniu komputera obroty na poziomie 3750/min. :mrgreen:

 

Czy to oznacza, że muszę odpiąć minusową klemę? Założyć silniczek i przyuczyć komputer?

 

[ Dodano: 2009-05-04, 18:28 ]

Pozwolę sobie sam odpowiedzieć na swoje pytanie. Już nie pada i zszedłem do samochodu. Rzeczywiście odpięcie minusowej klemy zresetowało komputer i pięknie przyuczył się od razu! do nowego silniczka krokowego.

Dziękuję panowie za wszystkie rady w tym temacie,są bezcenne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wracam do problemu...

Sam silniczek da się zdemontować łatwo problem jest z podszybiem... plastikową kratkę zdjąłem bez problemu... ale co dalej...?

Mam odkręcić tą "blache" żeby się do niego dostać?

 

ps. co za baran wymyślił żeby tam zapakować krokowca, silnik mojej reni to K4M.

proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za odkopanie tego tematu.

Silniczek krokowy wyjmiesz bez problemu i nic nie trzeba demontować.

Natomiast nie mam pojęcia po co chcesz demontować podszybie?

Żeby go zdjąć najpierw musisz zdjąć wycieraczki, potem plastiki podszybia i dopiero potem odkręcasz blachę nad silnikiem.

Cała operacja to ok. 20-30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!