Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Podczas wizyty na stacji diagnostycznej spotkała mnie niemiła przygoda. Otóż przy teście amortyzatorów tylnych okazało się, że lewy posiada 54% a prawy 29%. Amortyzatory zostały przeze mnie zakupione 12 maja br a wymienione 20 maja. Firma to DACO (tak tak wiem , chińczyki) z przewidywaną gwarancją. Czy ktoś z was posiadał problem z ta firmą bądź może mi podpowiedzieć jak zareklamować taki produkt ? Z góry serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim trybie wymieniłeś amortyzatory? Sam? U kumpla? W warsztacie? Masz dowód wykonania usługi? Paragon lub fakturę? Pytania mogą wydawać się bez sensu bo przecież nie chcesz reklamować montażu ale jak pewnie doczytasz w gwarancji (o ile jej warunki otrzymałeś) to producent/sprzedawca mogą nie uznać reklamacji argumentując swoją decyzję niewłaściwym montażem. Zamiast korzystać z gwarancji lepsza jest rękojmia sprzedawcy. Będziesz musiał zdemontować i dostarczyć mu amortyzatory ze zgłoszeniem reklamacji, a on ma 14 dni kalendarzowych na to żeby się do niej ustosunkować.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory wymienilem sam, mam zdjecie z skp z wynikami tlumienia. Nie przypominam sobie zeby w karonie z amortyzatorami byla jakakolwiek karta gwarancyjna. W przypadku braku takiej karty mozna jakokolwiek reklamowac je ? Paragon z zakupu posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możesz reklamować posiadając dowód zakupu przez 2 lata od chwili nabycia. Nawet długopis za 2 złote kupiony w markecie.

Zdecydowanie wydruk z SKP z badania amortyzatorów, na którym będzie Twój nr rejestracyjny i np. VIN mogą wpłynąć na pozytywne rozpatrzenie reklamacji. Problemem jest to, że musisz je zdemontować i albo unieruchomić samochód albo kupić i zamontować nowe, a wcale nie powiedziane, że wygrasz i reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie. Niemniej jednak próbować trzeba.

Większe prawa niż gwarancja producenta daje Ci rękojmia sprzedawcy więc tą drogę polecam jeśli chcesz podjąć zagadnienie. Sporo cennych rad znajdziesz tutaj:

Poradnik konsumenta - rękojmia

Osobiście zrobiłbym to tak:

1) zakup i montaż nowych, markowych i sprawdzonych amortyzatorów

2) demontaż i reklamacja "starych" i uszkodzonych

3) walka ze sprzedawcą o wymianę amortyzatorów na nowe, wolne od wad (wtedy sprzedaż) lub otrzymanie zwrotu pieniędzy

Powodzenia :) I daj znać jak się sprawa zakończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki pbet za pomoc. Narazie postaram się zakupić nowe i zdemontować stare. O całym przebiegu sprawy będę na bierząco informował. Jakie amorki w takim razie mi polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znajdziesz trochę tematów o amortyzatorach na forum. Osobiście polecam KYB, miałem w MI i MII. Były ok, dobry stosunek jakości do ceny. Inne markowe pewnie też będą ok.

Raz w życiu wsadziłem amory no-name do samochodu. Po 2 tygodniach po prostu stanęły. Wymieniłem na KYB i nawet nie reklamowałem bo mi się nie chciało i niewiele wiedziałem.

Warto zbierać doświadczenia i nie bać się reklamacji. Dzisiaj bym tak łatwo nie odpuścił.

2017-07-24 i jak sprawy się mają? Zgłosiłeś reklamację? Jak zareagował sprzedawca?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!