Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Świeci się oświetlenie wnętrza


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

kilka dni temu, po powrocie z pracy, podjechałem na parking, zgasiłem silnik i zauważyłem, że świeci się oświetlenie w kabinie. Przekręciłem kluczyk do pozycji włączone wszystko ( tak jak w czasie jazdy) po chwili oświetlenie zgasło. Po wyłączeniu silnika znowu świeci. Drzwi cały czas zamknięte.  Zostawiłęm samochód z zapalonym oświetleniem w środku. Po obiedzie zszedłem na parking - nie świeci się oświetlenie w kabinie. Ale po otwarciu i zamknięciu drzwi to samo.  OK pomyślałem w okolicy wyłącznika drzwiowego zrobiło się zwarcie do masy. Tylne lampki ustawiłem w pozycji środkowej (wtedy nie świecą), z przodu wyjąłem żarówkę. Dzisiaj poszedłem pogrzebać i zagwozdka. Kontrolka otwartych drzwi gaśnie po zamknięciu drzwi - wyłączniki raczej niewinne. Dodatkowo zauważyłem że nie świeci lampka skierowana  na pasażera z przodu - zamieniłem miejscami żarówki - lampka dla pasażera z przodu dalej nie świeci.

Brakuje mi pomysłu - sterownik świateł padł?

PZDR

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mariusz_d napisał:

Drzwi cały czas zamknięte.  Zostawiłęm samochód z zapalonym oświetleniem w środku. Po obiedzie zszedłem na parking - nie świeci się oświetlenie w kabinie. Ale po otwarciu i zamknięciu drzwi to samo. 

Widać masz wyłączanie oświetlenia kabiny z opóźnieniem - to normalna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gimak napisał:

XXXX

Mam wyłączanie oświetlenia wnętrza z opóźnieniem, ale czas wynosił wtedy ok 1 minuty. Oświetlenie nie zapalało się po wyłączeniu silnika, a dopiero po otwarciu drzwi. Sprawdziłem - cierpliwości starczyło mi na 6 minut - po zamknięciu drzwi, zgasła kontrolka drzwi i oświetlenie świeciło się 6 minut i nie miało zamiaru zgasnąć.

REGULAMIN

5.13 Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. Zbyteczne i nie estetyczne jest przepisywanie tego samego bezpośrednio pod oryginalnym postem. - mireczek01

 

Dzięki za merytoryczny udział w dyskusji

Edytowane przez mariusz_d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!