Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wosk bez efektu kropelkowania


Rymek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam wosku który nie powoduje efektu kropelkowania a po nałożeniu woda spływa po karoserii jak po kaczce.

Pytam ponieważ po deszczu jak lakier wyschnie zostają białe ślady po kroplach.

Kiedyś coś takiego reklamowali w tv markecie ale może ktoś zna specyfik który działa na zasadzie odpychania wody tak aby po deszczu auto było suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jakiego produktu szukasz. Efekt kropelkowania jest po to, żeby krople łączyły się ze sobą i spływały pod własnym ciężarem. Żeby nawet malutkie kropelki spływały, powierzchnia musi być nieprawdopodobnie gładka. Tak czy inaczej, każdy pożądny wosk da taki efekt, choćby od Meguiar's. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym co widziałeś na "tvmarkecie" za mocno się nie przejmuj i nie bierz tego poważnie. :-)

Temat "kropelkowania" to temat rzeka, dla niektórych nawet religia. Każdy wosk, powłoka na lakier,  ma swoją charakterystyczną reakcję na wodę. Jedne tworzą duże krople, inne małe, jedne więcej inne mniej- piszę o płaskiej lakierowanej powierzchni. I nie chodzi tutaj o "nieprawdopodobnie gładką powierzchnię" bo nie w tym rozwiązanie problemu. :-) 

Tutaj dobra chemia do aut  jest mało popularna, zapraszam na kosmetykaaut. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare trupy na parkingu które być może wosku nie widziały nigdy po deszczu po prostu wysychają bez zacieków i są suche, w czasie kiedy one już są suche moje nawoskowane auto pokrywają krople wody.  Chcę mieć nawoskowane zabezpieczone auto a jednocześnie suche tak aby woda spływała po karoserii. 

nie chodzi o super powierzchnie bo jak pisałem nie musi takowa być aby lakier był suchy jak widać na autach z mojego parkingu.

 

o tv market chodziło mi bardziej o efekt który pokazywali żeby to zobrazować ;)

Edytowane przez Rymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎15 o 13:09, Lelupi napisał:

Każdy wosk, powłoka na lakier,  ma swoją charakterystyczną reakcję na wodę. Jedne tworzą duże krople, inne małe, jedne więcej inne mniej- piszę o płaskiej lakierowanej powierzchni. I nie chodzi tutaj o "nieprawdopodobnie gładką powierzchnię" bo nie w tym rozwiązanie problemu.

A w czym w takim razie, przecież im gładsza powierzchnia tym lepiej odbija brud ?

Edytowane przez Kaloteck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa sprawa, na kosmetykaaut też mają z tym problem

 

:lapka:

 

Regulamin: pkt. 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.08.2017 o 18:33, Kaloteck napisał:

A w czym w takim razie, przecież im gładsza powierzchnia tym lepiej odbija brud ?

Co masz na myśli "odbija brud"?

Podam Tobie dwa skrajne przykłady. Szkło, powierzchnia gładka? Czy powierzchnia bardzo gładka?  Źdźbło trawy powierzchnia dużo mniej gładka od szkła.

Polej oba wodą, na szkle zostanie a z trawy spłynie. 

Nawet tynk cementowy na budynku odpowiednio zaimpregnowany (nie mam na myśli pokrycia warstwą farby) może uzyskać właściwości hydrofobowe i woda spłynie jak po kaczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!