Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 16v + LPG ciężko odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z odpalaniem mojej meganki 1.4 16v + gaz sedan rok 2000. Z samego rana na zimnym silniku muszę nieraz kręcić i z 8 razy żeby zaskoczył, na gorącym silniku lub w środku dnia jak stoi na słońcu odpala na dotyk bez problemu. Ponadto auto lekko szarpie na benzynie i ma mniej mocy, a jak zaskoczy gaz to chodzi równo i gładko. Wymieniłem wszystkie filtry i dalej to samo. Mechanik wykluczył przepustnice bo na gazie nic sie nie dzieje, ponoć czujnik wału korbowego i czujnik temperatury też tutaj nie stanowią problemu bo komputer nie pokazuje błędów. Powiedziano mi, że to mogą być zapieczone wtryski od jeżdżenia na gazie i zatarta pompa paliwa, ale czy wtedy auto też by nie odpalało jak jest ciepłe? Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszesz jaka to instalacja gazowa. Przyczyn problemu z odpalaniem zimnego silnika może być może być kilka. Najprościej to sprawdzić zakręcając gaz na butli i parę dni pokulać się na benzynie. Jeżeli problemu nie będzie, to przyczyna jest ze strony gazu - prawdopodobnie nieszczelny reduktor (wężykiem podciśnienia gazuje dolot) lub nieszczelne wtryskiwacze gazowe. Jeżeli problem pozostanie to przyczyna leży po stronie benzyny - zwietrzała benzyna (pozbawiona najbardziej lotnych składników przez pochłaniacz oparów paliwa - to łatwo sprawdzić, dolanie nowej benzyny powinno na chwilę  zminimalizować problem), lub częściowo przytkane wtryskiwacze benzynowe, ale to można sprawdzić dopiero na wyjętych wtryskiwaczach. Nie wiem na jakich odstępach na świecach jeździsz, prawdopodobnie 1 mm, to zmniejsz je do 0.7 mm albo nawet niżej i zobacz jaki będzie efekt - silnikowi to na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!