Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy mogę zmienić na taki olej? Ubywanie oleju


Rekomendowane odpowiedzi

megane i 1.6e 96r przebieg 230k aktualnie zalany jest 15w40. Czy mogę wymienić na 10w40? Druga sprawa jest taka, że samochód nie lubi mieć stanu oleju pod max, jeśli jest poziom maksymalny to po około 2 tysiącach km ubędzie go do połowy stanu prawidłowego i dalej już nie ubywa oleju zrobiłem na połowie stanu 8 tysiecy i nie ubyło ani 100ml. Mam się czym niepokoić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden silnik nie lubi mieć stanu oleju ponad max. To jest nie zdrowe i szkodliwe. Najlepiej byłoby gdybyś poznał powody z jakich oleju Ci ubywa. Dziwne, że opada do pewnego momentu i dalej już nie. W komorze masz sucho? Z jakiego powodu zalany jest olej mineralny?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zalewany ponad max. Tylko do kreski co jest na bagnecie max. Gdy zaleje go do tego stopnia to po 2k km ubędzie go do połowy stanu między minimum a maksimum. W komorze sucho. Zalany jest taki przez mechanika moja siostra gdy miała ten samochód oddała go aby wymienił olej i taki właśnie zalał elf 15w40. Nie miała nigdy z silnikiem problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Zamiast przeczytać "pod max" przeczytałem "ponad max". Szkoda, że mechanik wlał olej mineralny bez konsultacji. Według mnie to niepotrzebne. Kiedyś było tak, że najpierw zalewało się syntetyk, później półsyntetyk i na końcu mineralny. Ile kilometrów auto zrobiło na oleju mineralnym i w jakim czasie? Na jakim oleju jeździło wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Xadasko napisał:

megane i 1.6e 96r przebieg 230k aktualnie zalany jest 15w40. Czy mogę wymienić na 10w40? 

 

Możesz. Jeżeli silnik jest sprawny, to nawet 5w40 - w każdym razie byłoby wskazane lać coś lepszego niż 15W-40 ...

 

 

Edytowane przez wad3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Według różnych źródeł powrót z mineralnego na półsyntetyczny, czy syntetyczny jest możliwy pod kilkoma warunkami. Silnik musi być szczelny i sprawny. Nie powinien brać oleju, a Twój bierze. Wziął dość sporo jak na 5000 km i to minerału. Poczekałbym na Twoim miejscu na wypowiedź jakiegoś "olejowego speca" z forum. W międzyczasie poczytaj co piszą w necie, jest sporo informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!