Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[1.6 benzyna] skontroluj układ wtryskowy / paliwa + dodatkowe trzeszczenie


dreq02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

wiem, że były podobne tematy jednak mój komunikat jest trochę inny i ma inne objawy stąd nowy temat.

Otóż raz na 3-4 miesiące otrzymuje komunikat przy odpalaniu o skontrolowaniu układu wtryskowego / paliwowego. Po zgaszeniu i odpaleniu wszystko jest w porządku a samochód jeździ bez najmniejszych problemów.

Silnik to 1.6 beznyna 110 + gaz stag 3000 robiony w profesjonalnym serwisie i założony na dobrych drogich podzespołach + wymienione świece na NGK.

Samochód odpala na benzynie zawsze na gaz się potem przełącza. Raz na jakiś czas jeżdżę na benzynie. Nie katowany na zimnym silniku. Mimo takiej dbałości jak zwykle problem jest :(

 

Natomiast co najdziwniejsze: przy odpaleniu jak zaświeci się ikona klucz i pokaże komunikat to przez jakieś 1-3 sekundy coś "chrobocze". Tak jakby dwa koła zębate ocierały się o siebie bez oleju. Oczywiście chodzi mi tylko o porównanie odgłosu. Takie przypadki występują zawsze gdy samochód postoi na zimnej nocy (o ile 5-10 stopni to zimno).

Wydaje mi się, że może zacierać się pompa paliwa? mam rację? jakie to koszty? dobrze by było zrobić niż tak jeździć. 90 tys przebiegu a takie problemy już.

Czy clip by to wykrył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisała @lukwisz, z objawów wygląda na uszkodzone koło zmiennych faz rozrządu. Poszukaj filmów na youtube i porównaj odgłosy podczas odpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko było kontrolowane i było w stanie jak stwierdzono idealnym. :(

dowiedziałem się, że koleżanka ma identyczny objaw ze zgrzytaniem i jak była u mechanika to wyszło, że to rozrusznik. Może się to potwierdzić bo niekiedy zimą odpala i jakby nie ma siły i trzeba ponownie. Ale dolanie elektrolitu do akumulatora jakby rozwiązało problem.

 

Hmmm tylko czy to robić teraz...? No i to jest raz na jakiś długi czas. I podczas jazdy i ogólnie odpalania gaszenia pracy silnika - nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, dreq02 napisał:

Tylko było kontrolowane i było w stanie jak stwierdzono idealnym. :(

Jestem ciekaw jak to zrobili :) . Nie da się koła sprawdzić nawet jak wyciągniesz je z samochodu. Jedynym rodzajem sprawdzenia czy to koło jest uszkodzone, to stwierdzenie tego po objawach - a dokładnie po rodzaju dźwięku jaki się wydobywa z silnika. Dlatego poszukaj nagrań z tym dźwiękiem lub sam go nagraj i wrzuć na forum.

Tak jak piszesz może to być rozrusznik i w takim przypadku fachowiec na pewno po dźwięku rozpozna, że to on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!