Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Montaż środkowego wydechu


Schulz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

 

Proszę o poradę.

Chciałbym założyć nowy wydech środkowy ale mam problem. 

Nowy wydech ma na zakończeniu takie wygięcie ( zdjęcie 1 dwa tłumiki i który wybrać) a w zamontowanym nie ma czegoś takiego jest tylko złączka ( zdjęcie 2 z podwozia ).

 

Pytanie. Czy mogę najzwyczajniej wyklepać to wygięcie na równo i połączyć tak jak stare, czy trzeba spawać i kupić specjalnie tą miękką końcówkę? Dodam że auto nie jest warte by wiele w nie wkładać ale mam przegląd i tego pęknięcia na środkowym wydechu nie przejdzie.

 

Dziękuję z góry za pomoc.

IMG_20171004_191835.jpg

IMG_20171004_191603.jpg

Edytowane przez Schulz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyklepać to raczej nie, ale możesz  spokojnie boszką odciąć kielich, jak najbliżej. Z tym, że polecałbym zaopatrzyć się w nowy element łączący, chyba że jest w dobrym stanie.

Jakby co popatrz sobie TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. 

Złączka nowa jest zakupiona a tylnia jest dobra.

Jaki z tych dwóch modeli by Pan proponował. Ten bosal ma jakiś mniejszy ten bęben i minimalnie dłuższe rury ale długość jest obu taka sama.

Czy ten mniejszy bęben nie będzie miał wpływu na wydech?

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link podany dla przykładu, zawsze możesz sobie zmienić parametry wyszukiwania.

Wielkość tłumika zależy od pojemności silnika, paliwa itp, która negatywnie możne wpłynąć na osiągi i zużycie paliwa.

Najprościej, pomierzyć stary tłumik, choć do tej pory nie zawiodłem się na katalogu BOSAL'a, zawsze podpowiadał dobrze.

PS

Panów tu nie ma, mówmy sobie po imieniu, niezależnie od wieku użytkownika. Ot taka zasada internetowa, nie zapisana w regulaminie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne.

Dobierane były pod numery auta 3004 i 575 więc myślę że będzie ok. 

Ten stary wygląd tragicznie ale jest podobny do tego mts.

 

I dziękuję za wskazówkę od teraz nie będzie panowania ;-)

IMG_20171004_191555.jpg

Witam,

Założyłem dzisiaj nowy środkowy tłumik. I teraz kilka pytań

Ciąg ma masakryczny ale strasznie buczy jakby turbina, czy musi sie przepalić? Po między 90 a 120 kmh bardzo głośno. Kolejna sprawa posmarowałem końcówki pastą uszczelniająca, czy jak w środku będzie za dużo przy składaniu rur to może narobić szkody jak stwardnieje?

I ostatnie na postoju na wolnych buczy i chyba jakby dzwoniło, czy może gdzieś dotykać lub jest za nisko bo podczas jazdy tego nie słychać?

 

Dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!