Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycie- łożysko 5 biegu??


pawwol24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie dodam, że internet jak i to forum przeszukałem lecz nie znalazłem podobnych objawów jakie ja mam, więc proszę doczytajcie do końca. Trochę się rozpisze, ponieważ chciałbym przedstawić całą sytuację jak najdokładniej. 

Więc...

Problem polega na tym, że jadąc do prędkości 110 km/h nie słychać jakiś specjalnych dźwięków. Natomiast osiągając prędkość 110 km/h słychać bardzo wyraźnie wycie (podobne do wycia łożyska piasty, lecz to wykluczam). Utrzymując ta prędkość, cały czas wyje, lecz gdy przyspieszę bardziej to wycie ustaje (albo słabnie lecz ciężko to stwierdzić).

Gdy prędkość spadnie znów do 110 zaczyna również wyć.

Kiedyś miałem taki objaw tylko że przy prędkości 160 (nie robiłem z tym nic, rzadko zdarza mi się tyle jechać). Wydaje mi się że to ten sam dźwięk lecz pewien nie jestem.

Naciskając sprzęgło wszystko cichnie więc to chyba wyklucza łożysko piasty.

Rozpedzając się do tej prędkości na 4 wycie nie występuje.

Poziom oleju jest prawidłowy (bez problemu dotknę palcem tafli oleju przez korek w skrzyni), a olej wymieniałem w te lato.

Zastanawiam się czy to nie jest kwestia oleju (w hurtowni miałem do wyboru dwa oleje, jeden to był mannol, drugi był znacznie droższy. Sprzedawca powiedział że mannol nie będzie zły i go kupiłem).

Zastanawiam się również czy może to być wina łożyska 5 biegu, lecz skoro to łożysko to czemu wraz z wzrostem prędkości wycie ustępuje.

Cennym spostrzeżeniem może być to że wycie zaczęło się niedawno, gdy spadła temperatura (lecz znów,  czemu po dłuższej jeździe, gdy olej jest juz nagrzany również wyje).

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły byłbym wdzięczny za każdą odpowiedz. Skrzyni nigdy nie otwierałem, a jej budowę znam tylko ze schematów.

 

Z góry dziękuję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ci kolego powiem że w skrzyni 6 biegowej wycie mam przy różnych prędkościach (delikatne) np. 86 km/h albo 70 km/h a między tymi prędkościami cichnie. Niezależne jest czy wysprzeglone czy na biegu. W tym że  mnie najprawdopodobniej wyją koła zębate w mechanizmie różnicowym. Od kąd kupiłem to auto tak jest i nic się nie nasila, nawet po wymianie oleju tak jest. Poprostu renault nie potrafi projektować skrzyń ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!