Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne terkotanie przy lekkim skręcie kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

XXX

Przy jeździe na wprost jadąc na biegu lub luzie i nie dodając gazu, przy bardzo lekkim skręcie kół w prawo, takim minimalnie kierownicą- słychać takie terkotanie trrrrr i lekkie drgania kierownicy- odgłos taki jakby przejeżdżał przez jakieś prążki gęsto wymalowane na jezdni.
Gdy ciut bardziej skręcę kierownicę to odgłos znika. Ma to miejsce tylko przy leciutkim skręcie kierownicy i to w jednej pozycji.W druga stronę w lewo nie ma.
 Napewno mam tarcze hamulcowe nie gładkie bo troche bije na kierownicy przy hamowaniu z wysokiej prędkości.
 Czy opisane wyżej zachowanie może być właśnie związane z tarczami hamulcowymi, oponami lub jakąś usterką zawieszenia?

XXX

Edit: Dodam jeszcze, ze raczej pochodzi to od kół, ponieważ wraz ze wzrostem prędkości zwiększa się częstotliwość odgłosy terkotania i w zasadzie dopiero od 80km/h słychać to i czuć na kierownicy. Przy niższych prędkościach nie czuć.Gdzie szukać przyczyny?

XXX

XXX

XXX

XXX

Nikt nie ma żadnego pomysłu?

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdzałem jadąc na biegu jałowym przy wyłączonym silniku z odciętym wspomaganiem kierownicy ale terkotanie dalej występuje więc to raczej nie maglownica i hydraulika?

 

Jakiś czas temu była wymieniana osłona przegubu i było wszystko ok, czyżby teraz jakiś problem się objawił?

Dość niedawno parkując uderzyłem bokiem prawego koła w krawężnik tak, że przygiął się w jednym miejscu kołpak. Może tu gdzieś szukać przyczyny?

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma żadnego pomysłu? Przy hamowaniu od czasu do czasu też słychać ten odgłos.

Zmieniłem dziś koło by wykluczyć usterkę związaną z oponą i felgą (prawe koło) niestety odgłos pozostał bez zmian.

Lewe koło również zmienione na to z zapasu. I problem ustał :-) Prawdopodobnie coś było nie tak z oponą lub felgą.

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!