Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zablokowana skrzynia biegów scenic ph 1 1,9 dti 99r


Wojtasf100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem dziś jadąc włączyłem 3 bieg w swojej Reni i tak już został nie można go wybić na tzw luz.

Moje pytanie czy to już jest koniec skrzyni biegów czy tylko zwykłe zakleszczenie z którym można jeszcze powalczyć. Nadmienie że skrzynia chodziła bez żadnych problemów z wyjątkiem 5 biegu problem był taki że na 5biegu jak hamował silnik to słychać było jakby łożysko się kończyło taki dziwny dźwięk wibrujący a ostatnio parę razy wyskoczył 5 bieg. Mam skrzynię biegów najprawdopodobniej JB5. Jeżeli już to koniec skrzyni to na jaką można wymienić chodzi o to żeby pasowała i można było ją zamontować nie ważne są dla mnie przełożenia.

Dzisiaj jeszcze przeglądałem fora dyskusyjne renault i tam znalazłem ciekawostkę odnośnie zablokowanych biegów. Okazuje się że skrzynia JC5 taka jak moja ma wadę samoodkrecaj się śruby 5 biegu. Dziś to sprawdziłem i rzeczywiście po zdjęciu dekla okazało się że śruba była odkręcona i leżała na dnie dekla. Jeszcze jej nie przykreciłem w poniedziałek to zrobię i dam znać czy biegi wchodzą i czy skrzynia jest nie uszkodzona.

Temat rozwiązany przyczyną zablokowania skrzyni biegów była odkręcona śruba od koła zębatego w 5 biegu najprawdopodobniej wpadła pod wodzik i to zablokowało 3 bieg.

Po skręceniu wszystkiego skrzynia chodzi bez problemów zaoszczędzone 1000 zł 

Temat zamykam

Edytowane przez Wojtasf100
Rozwiązany problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!