Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio Cabasse Tronic Clarion Bluetooth navi 2007


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podpowiedź czy w moim tunerze mogę wywołać w meni auxa. Podłączyłem żółtą kostkę na mini jacka ale w żaden sposób nie umię wywołać aux, nawet w aso czy to oznacza, że ten model tunera może nie obsługiwać aux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzisiaj to sprawdzę. Dam znać.

Nie udało się.

1 - To mój panelIMG_9230.thumb.jpg.b10b6f2e221fa3027bd3bb9ba3d168ae.jpg

2 - info o tunerzeIMG_9113.thumb.jpg.d3df306feec3141f50f848cc5e7743ac.jpg

3 - kostka z paneluIMG_9114.thumb.jpg.631e45bad6b156c5ca4b40db2ac3e694.jpg

IMG_9223.thumb.jpg.7efc4662eb4b1e27413ab7cee11f5149.jpg

4 - kostka z tuneru, która nie ma pomarańczowego ani innego kabla z linku, więc nie wiem gdzie jest + i -IMG_9228.thumb.jpg.9b90509acad58126b28db8000e4a1a1b.jpg

Może teraz będzie wiadomo czy można podłączyć

 

A jak wywołać w panelu aux? Co się naciska? 2 x CD?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kostka ISO ma standardowe piny, nie sugeruj się kolorami kabli.

U ciebie to kostka A piny 7 i 8, możesz sprawdzić dla pewności kontrolką.

Musisz mieć złącze mini iso żółte (c1) np. LINK

Zgodnie z opisem z forum Espaca opcja aux pojawi się automatycznie.

5a8bbfd8a74fc_Opispinw.thumb.jpg.5a54ffc3ceb0231feba953855f598268.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w telefonie nie masz max. głośności na wyjściu słuchawkowym.

Ustaw go poniżej połowy zakresu inaczej sygnał będzie zbyt mocny i pojawiają się zniekształcenia.

Jeżeli to nie pomoże to do sprawdzenia połączenia pinów na kostce i lutów na mini jacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Koledzy,

Chciałbym się podłączyć pod temat ponieważ też mam radio Cabasse Tronic z navi i bluetooth. Jednak mój problem jest trochę inny ponieważ radio nie działa.

Po uruchomieniu samochodu włącza się nawigacja z której mogę bezproblemowo korzystać jednak bez głosu. Przycisk power na radiu (panelu) nie działa, to samo na pilocie przy kierownicy. Jeśli podłącze telefon pod bluetooth i rozpocznę rozmowę to nic nie słyszę. Cały czas z głośników cisza. Po odłączeniu radia nawigacja nie uruchamia się więc wnioskuję, że w jakiś tam sposób radio działa.Znalazłem rozpiskę pinów więc jutro sprawdzę czy prąd jest tam gdzie powinien.

Schemat kostki: Cabasse Tronic- radio+6CD zmieniarka Renault Obrazek zapożyczony z elektroda.pl (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1220014.html)

 

Pytanie, które mam to jak zdiagnozować gdzie jest problem. Czy to problem z panelem czy amplitunerem ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój problem to amplituner pod fotelem pasażera. Padła końcówka mocy.

Musisz go wyciągnąć i sprawdzić numery, przeważnie to EN-1225W (Renault 8200526767).

W dziale pliki powinieneś znaleźć manual jak go wydobyć.

Kupujesz używkę zapinasz i wszystko wraca do normy LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówkę.

Mam jeszcze tylko jedną kwestię, chodzi o to, że na wyświetlaczu nie pojawia się nic związanego z radiem bądź odtwarzaniem CD, cały czas nawigacja. Czy to na 100% amplituner ? Mój problem jest taki, że nie mogę przełączyć na nic innego niż navi. Czy oprócz amplitunera coś jeszcze może być zepsute ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiemy dopóki nie wymienisz amplitunera:rolleyes:.

Z góry Ci powiem że mało który serwis car hi-fi robi takie rzeczy.

W Renault każą Ci zdemontować cały układ (zmieniarka, amplituner, DVD) i wyślą do serwisu. O cenę lepiej nie pytaj.

Tak więc masz trzy rozwiązania, ale uważam że moje jest najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zdemontowałem amplituner ale niestety mam inny numer  EN-1225WG (Renault 8200735413) i nie mogę takiego znaleźć na tą chwilę na allegro. Jakieś pomysły gdzie to można dostać albo kogoś sprawdzone kto to potrafi naprawić (wymienić końcówkę mocy, wygrzać, cokolwiek co uruchomi ten sprzęt) ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!