Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

UCH/BSI, IMMO, brak prądu w wyposażeniu, nie działa pilot


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Temat będzie trochę obszerny, zaznaczę że czytam Wasze lektury już od 4h i nasuwają mi się pewne rozwiązania, ale również mam więcej wątpliwości, ale do rzeczy.

Pacjent: Megane 1.6 16V Classic Lift, 99r'

Centralka na pilot radiowy (brak odbiornika przy lampach u góry)

Opis sytuacji:

Zaczęło się, że strzelając raz długimi zgasło mi auto, sprawdziłem 2 razy - gdzieś prawdopodobnie było zwarcie. Więcej razy nie ruszałem tego, czekałem na lepsze warunki pogodowe (>*C). Jeźdże, a w sumie jeździłem tak 2 miesiące, więc pomijamy teraz ten fakt. Udało mi się załatwić kanał, ponieważ potrzebowałem wymienić rurę kolektorową wraz z środkowym tłumikiem. Operacja przebiegła pomyślnie, nie dotknąłem na 'moje' żadnego kabla, tylko sanki poluzowałem i weszło,o :-) przy okazji poduszkę skrzyni zrobiłem bo ona mi przelotke prawdopodobnie rozwaliła zaraz za kolektorem. Po złożeniu auta, próbne odpalenie! (3 dni auto stało na mrozie nie ruszane, bo bez wydechu na części czekało). Nie kręci, no tak, odblokuj immobilizer.. Klikam, nic, cisza. Nie reaguje pilot. Sprawdziłem na nowej baterii, sprawdziłem na drugim pilocie. Nie działa, nie reaguje, ale guzik od centralnego w środku działa. Kombinowałem, oj tak. Akumulator 11.98V, no nic spróbujmy inny. Na rozruch troche mało, ale centralny to inna bajka, powinno działać. Noc już nadeszła, ja musiałem już wracać do domu. Przyjaciel który udostępnił mi kanał i posesje miał wolne następnego dnia i chciał mi zrobić niespodziankę, uruchomić pojazd, bo już 4 dzień bez auta. Wytargał akumulator, również 55Ah, ale nie zauważył od razu zmienionej polaryzacji na nic. Jak to powiedział, podpiął jedną klemę, już wsuwał drugą, ale iskra mu skoczyła, zdziwił się i próbował wsadzić kleme, wtedy dojrzał, że jego akumulator i mój to 2 inne sprawy. NIE ODPALAŁ SAMOCHODU, iskra poszła, ale bez kluczyka w stacyjne nawet. Od tego mniej-więcej czasu zgubiłem część elektryki w samochodzie:

- migacze

- awaryjne

- podgrzewanie tylnej szyby

- GUZIK centralnego zamka nie reaguje (WIEC NAWET NIE JESTEM W STANIE ZAKODOWAC KLUCZYKA, JESLI BY TO MIALOBY POMOC Z PILOTEM)

- lewa przednia szyba

- wycieraczki

- radio

- ... więcej rzeczy nie pamiętam..

Sprawdziłem mase, jest. Klemy wyczyszczone, na naładowanym już sprawnym akumulatorze, bezpieczniki są (żaden nie poszedł :O) [duże przy akumulatorze, pod maska przy komputerze, pod kierownica). 

Auto sie nie otwiera, nie zamyka, nie działa pilot, nie odpala, nie mam części elektryki.

Co wymyśliłem:

1a padł immobilizer

1b rozkodowały się kluczyki

2a popaliły mi się urządzenia / kable przez złe podpięcie akumulatora

2b uszkodziło mi się UCH/BSI 

Kilka pytań do Was:

Ktoś coś wie, doradzi, pomoże ?

Wyczytałem, że jeśli zakupie UCH/BSI z identycznym drugim (dolnym) numerem, powinno wszystko działać bez programowania. A czy nr BSI/UCH ma powiązanie z komputerem silnika ? Chcę zrobić tak: kupić moduł BSI/UCH (TEN SAM), aby być może wróciła elektryka, wtedy spróbuje zakodować piloty, a jak nie to kupić zestaw immo : obręcz na stacyjke, pilot z plytka, komputer silnika. Czy potrzebuje cos jeszcze ? I druga sprawa najważniejsza, tak jak mówiłem, będzie komputer z innego auta współgrał z moim BSI/UCH (z jeszcze innego auta, ale takim samym jak mój) ? Czy jak chce taki misz masz to muszę kupić komplet łącznie z BSI/UCH z tego samego jednego auta ?

Opcja.. opcjonalna: elektryk, jakich kosztów, w jakich widełkach mogę się spodziewać ? Nie ukrywam, że wysypałem się teraz na częściach, płyny, filtry, wydech, poduchy, zawieszenie samochodu czeka na montaż i nie mam za dużo pieniędzy na wymiane niepotrzebnie częsci po części..

Ktoś coś ? A może macie jeszcze inne przypuszczenia ?

Pozdrawiam i dziękuje tym, co dotrwali i tym, co coś napiszą :-)

Mariusz

 

ps: z pilotem nigdy nie miałem problemów, działał zawsze na zadowalające odległości.

ps2: czytałem gdzieś że coś nastąpiło i immo z komputera silnika przeszło właśnie do BSI/UCH. Ktoś to potwierdzi ?

ps3: skrzynka bezpieczników przy akumulatorze.. sprawdzałem te duże bezpieczniki i były dobre i miernikiem też sprawdzałem na zwarciu między klemą +, a prawą stroną tych bezpieczników i zwarcie było, więc od tej listwy rozdzielającej do 2 strony bezpiecznika przechodzi. Bo teraz doczytałem, że ktoś miał podobny problem i to było to. Fakt, wilgoć przy akumulatorze była jak zauważyłem, nawet wręcz śnieg osiadł na akumulatorze (zapomniałem wspomnieć) :O ale przejscie było..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za większość twoich odpowiada moduł BSI/UCH. W swoim aucie podmieniłem moduł o identycznych numerach ale nie odpalił, odezwało się immo. więc z podmianki nici :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś immo zachowane w sterowniku silnika ? Ja zamierzam po wymianie UCH usunąć właśnie immo z sterownika silnika. Tylko nie wiem jaki kupić, na co zwrócić uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega ogieR8 mam problem z immo, megan po lifcie classic 1.6 RXE 16V 99r. Po dużych mrozach w czwartek nie mogłem odpalić i padło na immo. Dodam że wcześniej miałem dość dziwny problem, zaraz po odpaleniu było słychać brzęczące dźwięki z okolic deski rozdzielczej po prawej stronie w mroźne dni, które cichły po około 10 min. pracy silnika. Czy to może być puszka z bezpiecznikami obok akumulatora? Po za tym wszystko było sprawne przed usterką. Czy oddawać Ecu do wywalenia immo? Czy może usterka leży w innym miejscu i to jest powód że immo blokuje. Posiadam tylko jeden kluczyk i centralny zamek otwiera normalnie. Nie chce narażać się na  wielkie koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!