Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak iskry kontrolka ABS przy próbie odpalenia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Meganka ma silnik 1.6 90km z 98r. Zacząło się od problemu z odpaleniem auta  rano po deszczu. Silnik kręcił pompa podawała paliwo ale auto nie chciało odpalić. Po powrocie z pracy odpaliło od pierwszego razu. Następnego dnia podczas powrotu z pracy auto przy prędkości 90km/h nagle zaczęło przerywać a wskazówka od obrotomierza zaczęła skakać opadała i podnosiła się aż wreszcie spadła na 0. Zjechałem na pobocze i podczas próby odpalenia auto na początku chciało tak jakby załapać ale obrotomierz wskazywał 0 i następowały strzały w wydech co oznacza że iskra musiała byc. Dodam jeszcze że to było podczas silnych opadów śniegu. Po odłączeniu ECU i ponownemu podpieciu auto odpaliło bez problemu. Taka sytuacja miała miejsce 3 razy na odcinku 25km. Dojechałem jakoś do domu. Następnego dnia podczas próby odpalenia auto kręciło ale iskry brak słychać było pompe. Podmieniłem obie cewki czujnik położenia wału sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w komorze silnika koło akumulatora wszystko było tam suche. Przeczyściłem styki w kostkach od czujnikow i w ECU. Sprawdziłem także czujnik uderzeniowy.

Teraz sytuacja wygląda następująco podczas próby odpalania brak iskry rozrusznik kręci pompa podaje paliwo ale cały czas pali się kontrolka ABS i auto nie odpala. Sprawdzę dzisiaj jeszcze masy dokładnie bo zerkałem tylko tak na szybko. Może macie jeszcze jakieś pomysły co może być nie tak? Obstawiam że gdzieś musiała się dostać woda tylko gdzie i dlaczego zapala się kontrolka ABS a nie ten zygzak. Proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto megane I phI, więc należy wymienić przewody zapłonowe, świece na markowe.

Czy akumulator jest sprawny i w pełni naładowany?

10 godzin temu, wiktor912 napisał:

dlaczego zapala się kontrolka ABS a nie ten zygzak.

Wejść pod auto i sprawdzić stan instalacji abs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo jest wycięte z jednego komputera na drugim jest ale mam cztero cyfrowy kod do niego. Zamiana kompów nic nie daje. Dodam że na jednym i drugim auto jeździło normalnie. Kable nie mają wpływu bo do kostki od cewki nie dochodzi sygnał z komputera. Kabelki sprawdziłem i nie są nigdzie przerwane. Jutro Meganka zostanie podłączona pod komputer i zobaczymy co to za błąd z tą kontrolka ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!