Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co zrobić - Astra G dylematy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

x

Poszła uszczelka pod głowicą w mojej Megance 97 LPG co ostatecznie przybiło jej los, gdyż ogólny stan belka, korozja i inne mankamenty  sprawiają że jej naprawa jest nieopłacalna. Renia zapracowała na siebie już ze 3x ostatnie 2 lata jako auto firmowe, a po przemiale życzę jej reinkarnacji conajmniej w Maybacha :-D 

x

Muszę teraz coś kupić, coś tak niezawodnego i prostego w naprawach jak Renia, oczywiście Renia miała swoje humory i drobne mankamenty - jednak lewarek, forum i trochę czasu zazwyczaj wystarczało. 

x

Budżet będę miał raczej skromny max 6 tyś ale to już łącznie żeby np. to auto przerejestrować , auto musi być w LPG. Mieć w miarę wytrzymałe zawieszenie, i nie korodować. Fajnie jakby też dało się od czasu do czasu przewieźć pralkę czy inny mebel - jak to w rodzinie. 

x

x

Już od kilku miesięcy przeglądam ogłoszenia bo wiedziałem że czeka mnie zakup. Zwróciłem uwagę na Audi 80 , auta stare ale mają dobrą opinię taki kombiak z LPG  by mi wystarczył - co fajne nie gniją. Nie podoba mi się wizualnie ale z wnętrza by mi to nie przeszkadzało :-) . Z tym że w ogłoszeniach głównie są sedany po kombiaka leciał bym z pół Polski, obawiam się też nowych przepisów przeglądów technicznych, i czy rządzący nie wprowadzą jakiś opłat za stare auta. Zauważyłem też że bardzo tanie są Laguny 2 jednak mają złą opinię ale autko w miarę nowoczesne więc jeśli da się je okiełznać to czemu by nie. Meganki 2 np. "żelazka" też czasami widuję po okazyjnych cenach. Pewnie zanim będę coś kupował (w maju) ceny jeszcze trochę spadną, ostatnio widzę wysyp samochodów pewnie po zaostrzeniu badań technicznych , podwyżkach OC , i straszeniem podatkiem od starszych aut. A może to po prostu efekt 500+ i ludzie zmeniają na lepsze :). W każdym razie o dostępność się nie martwię, bardziej żeby nie trafić na minę. 

x

Mam jeszcze plan awaryjny, odkupić w rodzinie Astrę 2 (G) 99r  180tyś.. Plus jest taki że znam to auto , jest wszystko robione na czas , świeży rozrząd cena dla mnie 3 tyś ..., minus brak LPG i silnik 1.6 ECOTEC z pierwszych wersji który zjada troche oleju , i ogólnie mieszane są opinie co do LPG na tych silnikach. Czekał by mnie też montaż instalacji z 2500 ?  Auto małe 3 drzwiowe, uboga wersja szyby na korbkę, brak centralnego. Czy to auto jest niezawodne ? Nie wiadomo bo głównie stoi :-)  Czasem nim jeździłem, w porównaniu z Renią twarde, drzwi ciężkie. 

x

Może coś poradzicie co zrobić? Albo inne propozycje aut?

x

x

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście pytanie niefortunne o tyle, że użytkownicy renault nie znają się raczej na oplach i trudno będzie coś doradzić w tej materii. Podobnie zresztą z audi. 

Edytowane przez mich64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem służbowo przez chwilę Astrą G z LPG i ogólnie nie polecam. W tym samym czasie użytkowałem prywatnie Megane I Coupe z LPG i lepiej mi się nią jeździło. Później miałem przez dłuższą chwilę Astrę H kombi w dieslu i też nie polecam. Wóz drabiniasty, fotele niewygodne, po całym dniu jazdy wysiadałem z masakrycznym bólem pleców.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pbet napisał:

Aż serce kłuje... jak można na forum Megane pytać o auta konkurencji? Kup następną MI lub dozbieraj do MII :-)

Chciałbym M II ale obawiam się że te okazje które widuję czasem za 4 - 5 tysi to jakieś "miny" bo ceny standardowe są wyższe. Niskie ceny Lagun 2 są bardziej zrozumiałe gdyż krążą opinie że to tzw. "królowa lawet" :-) .  M I ewentualnie po lifcie i kombiak, z dobrą jeszcze belką - też taką opcję brałem pod uwagę. 

 

4 godziny temu, pbet napisał:

Ja jeździłem służbowo przez chwilę Astrą G z LPG i ogólnie nie polecam. W tym samym czasie użytkowałem prywatnie Megane I Coupe z LPG i lepiej mi się nią jeździło. Później miałem przez dłuższą chwilę Astrę H kombi w dieslu i też nie polecam. Wóz drabiniasty, fotele niewygodne, po całym dniu jazdy wysiadałem z masakrycznym bólem pleców.

Astra G jest ciężka takie odniosłem wrażenie, choć to mały hatchback tym co jeździłem. Drzwi mogą "zabić" . Dobrze że nie musiałem pchać , Renie sedana sam dałem rade nie jeden raz odpalić na popych czy zepchnąć ze skrzyżowania jak mi rozrusznik nawalał mimo że sedan, chyba opel ma po prostu grubsze blachy :-) . Ale do wszystkiego da się przyzwyczaić.

 

4 godziny temu, Sarna1 napisał:

Budżet nie jest gigantyczny ale już Wolałbym to 

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-dacia-logan-mcv-1-5-dci-2007-7-os-CID5-IDsYsNt.html

Diesel odpada, ciekawe też jak z częściami do tego?

A co tak na prawdę z tymi wczesnymi Lagunami 2 ? Daje się je jakoś ogarnąć ? Z tego co czytałem jakiś tryb awaryjny się włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!