Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczki działają non-stop


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem. Po wymianie sprężyny w stacyjcie i po podłączeniu wszystkiego spowrotem (immo, kable do stacyjki) pojawił się taki problem że przy wyłączonych wycieraczkach (prawa manetka) wycieraczki działają tak jak na najniższym biegu. Włączają się już po przekręceniu kluczyka i działają non-stop.

Po przekręceniu na bieg nr 1 wycieraczki działają z taką samą prędkością jak na 0. Na wyższych biegach manetki działają szybciej (prawidłowo). Wyjąłem całą prawą manetkę, przeczyściłem styki - bez skutku. Dodatkowo po naciśnięciu pedała stopu zapala się kontrolka świateł przeciwmgłowych (od dłuższego czasu).

Czy ktoś ma jakiś pomysł ? Nie wygląda na problem mechaniczny.

Proszę o pomoc bo nie można jeździć cały czas na wycieraczkach, ludzie się dziwnie patrzą ;)

Rentault Megane 1 Estate 1.6 Diesel - 1999r.

Dziękuję i pozdrawiam,

PC

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Edytowane przez greyprogrammer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś, czy po odpięciu tej manetki wycieraczki również pracują w poz. 0 ?

Bardzo mi podpada praca kostki stacyjki, którą odkręcałeś. Dotyczy łączenia poz 1, czyli włączenie akcesorii.

Jeśli radio masz ori, czy nie ma z nim problemów?

Odłączałeś akumulator na kilka minut?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slusznie.

5 godzin temu, greyprogrammer napisał:

 Z tego co mi żona mówiła to są problemy

Musi mieć rację!

Pierwsza pozycja po przekręceniu kluczyka nie łączy z zasilaniem ( kostka stacyjki - kostka pośrednia kolumny kierowniczej. Zasilanie wentylatora jest w tym obwodzie.  Do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Przeczyściłem styki na tylnich światłach i aku. Odłączyłem go też na dłuższą chwilę. Pomogło na światła przeciwmgłowe, ale na inne problemy nie. 

Radio działa bez zarzutu. Wentylator natomiast przy przekręceniu kluczyka raz w prawo działa, po zapłonie już nie. Po kilkunastu sekundach zaczyna znowu działać.

Rozumiem że trzeba przeczyścić styki w innych kostkach. Gdzie ich szukać ? Tą od manetki prawej przeczyściłem - bez efektu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możliwe - musiał od niej odkręcić przełącznik, a nie wiesz w jakim był stanie.(lata robią swoje). Niekoniecznie zepsuł.

Zdarza się,  że po odkręceniu należałoby wymienići, co w Twoim przypadku wpływa na zauważoną, przerywaną pracę wentylatora. Ja również staram się wyczyścić styki przełącznika, bo one w M1 przewodzą duże prądy

  image.thumb.png.063d37bab69e316bc59d79f01ee2bc97.png

Można to sprawdzić bez wykręcania stacyjki na pośredniej kostce połączeniowej za pomocą woltomierza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem i przepatrzyłem. Wszystko wygląda ok, nawet na dosyć nowy element (!). To nie to niestety (przynajmniej część znajdująca się przy stacyjce). Cały ten kabel wygląda na względnie nowy. Nie jestem pierwszym właścicielem i nie wiem kiedy był wymieniany. Co jeszcze mogę sprawdzić ? :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!