Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
fleer88

Ogólne Sonda Lambda Renault Megane II

Recommended Posts

Napisano (edytowany)

Hej, 

W dniu dzisiejszym korzystając z okazji i pogody chciałem się zabrać za wymianę sondy lambda pierwszej w mojej megane 1.6 16 v. Z 2007. Kupiłem Sonde w sprawdzonym sklepie. Pogimnastykowalem się w kanale żeby wypisać wtyczkę i.... Stara wtyczka jest mniejsza niż ta która kupiłem. I pytania mam dwa : 

1. Czy jest więcej typów wtyczek do sondy??  Blad sprzedawcy?? 

2.  Jak bezkonfliktowo poluzowac sondę żeby niczego nie urwać?? 

Silnik k4m 2007 

Edytowano przez fleer88

Dedykowana sonda oryginał ma gotową wtyczkę a w uniwersalnej sondzie musisz odzyskać starą wtyczkę i ją spinać. 

Sondy powinno się stosować oryginalne bo zamienniki szybko padają

Korzystniej jest zamontować oryginalną używaną sondę aniżeli zamiennik.

Kup z gwarancją rozruchową. Jak będzie dobra, to co to za różnica.

W kilkuletnim  aucie też jest już używana  sonda i jeżeli działa, to jej nikt nie wymienia na nową.

Zabawa w sondy zamienniki wychodzi znacznie drożej aniżeli zakup oryginału ( licząc koszty ponownego montażu

po szybkiej awarii zamiennika).

Kupiłem orginał 

4oem w pięknym pudełeczku renault. Raczej to nie jest jakiś chiński zamiennik. Kupiłem w sklepie z częściami renault. Wyskoczył błąd sondy, samochód zaczął mulić i spalanie wzrosło o jakieś 1,5 -2,5 litra dla tego postanowiłem zmienić. Używka to jednak koszt 50-80 zł i brak pewności czy będzie pożądany efekt. Andrzej pod mój numer vin podobno są dwa rodzaje sondy lambda .... ktoś miał taką sytuacje:)

Wymontuj awaryjną sondę i będziesz miał wszelkie dane.

Napisano (edytowany)

A czy ja dobrze wgl działam. Czy wtyczka od pierwszej sondy Lambda znajduje się nad maglownicą?? bo moze ja co innego rozłączam. W sklepie powiedzieli mi że mogą być problemy ze znalezienie odpowiedniej wtyczki:/ zaraz wrzucę zdjęcia:)

DSC_0029.JPG

DSC_0035.JPG

Przed chwila zadzwoniłem do serwisu renault.... Wymiana sondy 800 zł wszystko tyle że są 4 rodzaje wtyczek......:/

Edytowano przez fleer88

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować