Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie po puszczeniu gazu i zmianie biegów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku miesięcy próbuję znaleźć przyczynę szarpania mojej Megi i proszę o wasze rady i sugestie na ten temat. Problem polega na tym że przy całkowitym puszczeniu gazu czuć mocne szarpnięcie samochodem (np jadę ok 30-40 na godzinę przez miasto i widzę że ktoś hamuje lub zapala się pomarańczowe światło więc puszczam gaz by wytracić prędkość i spokojnie dojechać bez zatrzymywania się i w tym momencie czuć mocne szarpnięcie). To samo dzieje się przy zmianie biegów ale tu odczuwalne jest to najmocniej przy niższych prędkościach i obrotach silnika a maleje proporcjonalnie ze wzrostem prędkości i obrotów (np przy zmianie biegu z 2 na 3 przy ok 2000 obrotów i prędkości ok 40km czuć mocne szarpnięcie ale już z 3 na 4 przy obrotach ok 2500 i prędkości powyżej 50 szarpnięcie jest zdecydowanie mniejsze). Wymieniłem dolną poduszkę silnika i skrzyni (tzw ósemka) jednak problem nie ustąpił. Noszę się z wymianą górnych poduszek choć ta która najczęściej pada czyli od strony pasażera jest sucha i szczelina między nią a podstawą nadal jest widoczna więc raczej nie opadła. Prócz tego na biegu jałowym silnika praktycznie nie słychać i jego pracy nie towarzyszą wibracje karoserii ani drążka zmiany biegów. Powoli kończą mi się pomysły co może być przyczyną a nie uśmiecha mi się wymieniać wszystkiego po kolei. Oczywiście komfort jazdy jest kiepski i dodatkowo dobijają mnie spojrzenia pasażerów którzy patrzą na mnie jak na oszołoma który nie potrafi jeździć. Więc proszę was o pomoc bo mam już DOSYĆ :-(.

Edytowane przez MAXGOTHIC
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U siebie wymieniłem wszystkie trzy poduszki, sprzęgło (cały zestaw), naprawiłem zawieszenie i szarpanie było dalej. Poprawiło się dopiero po wymianie płynu hamulcowego na nowy - sprzęgło też na nim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!