Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie Car Audio - fabryczne Tweetery


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Skompletowałem już cały sprzęt car - audio do mojego scenica

- wzmacniacz infinity 4x111 w RMS

- sub - JBL gto 1502

- przednie głośniki infinity 505cs 75RMS

- radio sony cdx f7700

zastanawiam się czy fabrycznie zamontowane tweeterki dadzą radę pod takim zestawem, czy inwestować w coś lepszego (może macie zestawy na fabrycznych tweeterach?)

jeśli nie bedzie to działało to 2 pytanie- co polecacie? czy każdy tweeter pasuje w miejsce fabrycznych?

zdemontowałem te fabryczne i widze ze to blaupunkty, pogłośniłem radio tak, że przody już charczały, a tweetery "w miarę" dobrze jeszcze grały, zastanawiam się czy nie będą psuć efekty przy naprawdę mocnym sprzęcie.

 

a tak btw czy jest ktoś z okolic OLEŚNICY w/dolnośląskie, może z Wrocławia kto podjął by się montażu? oferty proszę na prv.

z góry dziekuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tharule1, generalnie jak zmontujesz już zestaw w samochodzie to dopiero podejmuj decyzje co do tweeterów, jeżeli będą trzeszczeć to trzeba je wymienić bo w pewnych zakresach muzy będą psuć efekt dobrego nagłośnienia.

Pamiętaj że dużą role w sprzecie audio grają połączenia tego sprzętu - nie żałuj paru złotówek na porządne kable - zarówno sygnałowe jak i zasilania wzmacniacza.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no witam

zalozylem juz zestaw (zmianie uległo jedynie radio - też sony ale model mex - 1gp)

gra rewelacyjnie i to na oryginalnych tweeterach - nawet jak podkrece soprany na maxa to nie slychac charczenia... gra super, nie spodziewalem sie ze taki bedzie efekt!

Piok - masz racje, juz wczesniej znajomy mi radzil zeby wygluszac, bo renówki maja cienka blache podobno, ja nie wierzylem, zalozylem bez wygluszenia (glownie dlatego, że jak wspominałem wyżej, nie wierzylem że będzie tak głośno łupać) i wiem ze kolejnym krokiem bedzie wygluszanie drzwi, stojąc na zewnątrz mam wrażenie ze z drzwi słychac identycznie muzę, jak z domowych głośników z wierzy ... :)

pozdrawiam i dzięki za opinię.

p.s. jeśli ktoś chciałby namiary na dobrego i niedrogiego montera w oleśnicy zapraszam na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!