Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dźwięk gniecionego metalu podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

 

Megane 1 HB, 1.6e ze wspomaganiem hydraulicznym. Mój problem wygląda następująco: podczas jazdy (na wprost, skręcając, pod górę, w dół) pojawia się dźwięk gniecionego metalu, jakby coś się wyrabiało, rozciągało, wchodziło na siebie i złaziło - nie umiem opisać dźwięku, może coś jak spore drzewo na wietrze, bujające się w jedną i drugą stronę (ważne, zawsze są takie dwa etapy, jakby coś szło i wracało, taki dźwięk), ale inny materiał. Nie jest to pisk, nie jest to żaden stukot. Dźwięk ten pojawia się na każdej nierówności, niezależnie od prędkości, oraz czasem na prostej drodze podczas hamowania (podczas nawet lekkiego zanurkowania pojazdu), jakby działo się to przy jakimś przeciążeniu całego auta. Nie jest to stałe, jedna jazda - ani razu, inna jazda - przy każdej nierówności.

Dodatkowo:

- Może to jakaś autosugestia, ale czuć to pod nogą, postawioną na podłodze, oczywiście dźwięk i czucie po stronie kierowcy

- Na postoju podczas kręcenia kołami (nawet na maksa) - zero objawów. 

- Bujanie auta na postoju, na równym - zero objawów 

- Podczas przyspieszania - lekko i w podłogę - zero objawów

- Kierownica chodzi płynnie, zero przeskakiwania

- Kierownica podczas jazdy na wprost stoi lekko w lewo (zbieżność robiona rok temu po wymianie drążków)

- Luzów w zawieszeniu brak - byłem na trzech podnośnikach u trzech mechaników, Panowie dodatkowo przejechali się autem odprawiając swoje czary - jazda szybciej, wolniej, "zrywy", różne ruchy kierownicą - jak na złość dźwięku nie było

- Maglownica dokręcona

 

Proszę o jakąś podpowiedź, zanim będę musiał wymienić całe zawieszenie razem z układem kierowniczym. Skończyły mi się pomysły na testowanie tego, a nie znalazłem takiego objawu na forum.

Z góry dzięki.

Edytowane przez muskojat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!