Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki zestaw żarówek?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość ;-)
To moje pierwsze auto, prawo jazdy też posiadam od niedawna, więc dopiero wszystkiego się uczę.
Pierwsza sprawa - czy macie może jakiś wykaz żarówek do Renault Megane III (to jest rocznik 2009, silnik 1,6 benzyna)?
Druga sprawa - czy możecie polecić jakiś zestaw żarówek i bezpieczników do tego samochodu?
Trzecia sprawa - czy w tym samochodzie można samodzielnie wymienić żarówki (głównie chodzi mi o oświetlenie zewnętrzne)?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
PS. nie mam pojęcia czy to phI czy coś innego, bo kompletnie nie wiem co to znaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Światła mijania (krótkie) H7

Światła drogowe (długie) H7

Przeciwmgielne przednie H11

Kierunkowskazy przednie P21W, PY21W

Kierunkowskazy boczne (w lusterkach) W5W, WY5W

Postojowe przednie (pozycyjne) W5W

Kierunkowskazy tylne P21W, PY21W

Światło stopu P21/5W

Postojowe tylne W5W

Przeciwmgielne tylne P21W

Światło cofania P21W

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej W5W

Dodatkowe P21W jeśli masz aktywne światła do jazdy dziennej (chyba, że masz już ledy).              

Nie musisz kupować gotowych zestawów, wybierz po prostu po 2 szt. dla każdych świateł, najlepiej jakiejś dobrej firmy :D. Żarówki oświetlenia zewnętrznego można wymienić samodzielnie jak najbardziej, oprócz halogenów i kierunkowskazów w lusterku wymieniałem już wszystkie. Jeśli chodzi o fazę produkcji (phI, phII, lub phIII), to dużo mogłoby wyjaśnić uzupełnienie Twojego profilu o np. rok produkcji meganki :rolleyes:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!