Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny zapach spalin po wymianie cewek zapłonowych i świec.


Otys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniłem wczoraj wszystkie cewki zapłonowe razem ze świecami. Teraz mam takie problemy.

- odpala normalnie ale trzęsie podczas dodawania gazu.

- podczas ruszania i podczas jazdy również trzęsie.

- zapach spalin jest dziwny, jakby cos oprócz paliwa coś jeszcze sie spalało.

- kontrolka check engine mruga caly czas.

- z wydechu słychać jakby takie powolne jednostajne pyrkanie.

 

Dodam, że podczas wymiany cewek ściągnąłem tylko górną obudowę silnika i już miałem dostęp do nich. Wykręciłem śruby mocujące cewki, wyciągnąłem jedną, później wykręciłem świecę, po tym wykręciłem nową świecę, założyłem nową cewke i tak po kolei. Na koniec gdy wszystkie już były zamontowane, podłączyłem kable, założyłem obudowę i tyle. 

Podczas kazdych etapów sprawdzałem stan części czy nie ma żadnych widocznych uszkodzeń. 

 

Gdy wykręciłem świecę od strony wlewu oleju silnikowego świeca była zalana olejem. Przed wymianą wszystko działało poprawnie tylko raz na jakiś czas mrugała kontrolka check engine. 

Po podłączeniu pod komputer wykazało błąd P0300

 

Sytuacja opanowana. Okazało się, ze jedna z nowych cewek była uszkodzona. 

Miałem cały dzień w pracy do myślenia co mogło pójść nie tak i wpadlem na pomysł (wcześniej nie wymieniałem cewek) żeby sprawdzić czy aby któraś z cewek bądź świec nie są uszkodzone. Zacząłem więc od cewek (szybciej wymienić). Wkręciłem stare aby upewnić się, ze silnik będzie pracować jak przed wymianą (ogólnie pracował dobrze ale, ze sezon letni to dużo się podróżuje i pomyślałem, ze dobrze było by wymienić). Renia odpaliła, engine check nie mrugał. Wykręciłem jedną starą cewke, i podmieniałem. Włożyłem pierwszą, silnik pracuje ok. Wyłączyłem auto, wyciągiem i włożyłem drugą nową a tu zonk... chodzi jak Ursus. Reszta była ok. Wstawiłem trzy nowe cewki i jedną starą dopóki nie dostanę nowej. Dzisiaj złożyłem reklamację, mam nadzieję, ze wyślą mi nową bez większych problemów.

Edytowane przez Otys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!