Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukałem na forum i w internecie informacji na temat wymiany fabrycznej nawigacji na jakąś stację multimedialną z Androidem, ale nie bardzo cokolwiek znalazłem. Wszyscy tylko dokładają navi do aut w nie nie wyposażonych. Wiem że tam są inne wiązki, inaczej się to podłącza. Z racji tego, że mam joya do sterowania nawigacją, a fabryczny tomtom jest beznadziejny, szukam czegoś, co w miarę plug and play da się przełożyć do mojego auta (2015r). Ważne jest aby nie trzeba było ciąć kabli w oryginalnej wiązce. 

Czy ktoś może już takiego swapa robił? Jakieś sugestie, podpowiedzi, porady ?? Wszelkie uwagi mile widziane.

Pozdrawiam.

Piotr

 

EDIT:

Znalazłem coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/Belsee-Car-Radio-Android-8-0-Navigation-Multimedia-DVD-Renault-Megane-MK3-3-III-Fluence-2009/32867574119.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.62e258487GQ6w9&isOrigTitle=true

Piszą, że powinno pasować. Czy mógłby ktoś z Was powiedzieć mi czy te kable będą odpowiednie do mojej instalacji ? Czy trzeba się będzie bawić z lutownicą?

Edytowane przez piko75
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Wszystko będzie pasowało jeśli chodzi o okablowanie.

 

Proponuję się skontaktować z tym numerem 512 296 464 lub 505 444 172 i jeszcze [email protected]  jest to firma sprzedająca takie urządzenia na znanym portalu aukcyjnym. Chodzi przede wszystkim czy będzie funkcjonował dżojstik reszta to pikuś.

 

Pozdrawiam

 
Edytowane przez rjb2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
Dnia 19.11.2019 o 21:48, basstek1 napisał:

odświeżę temat. udało się komuś wstawić navi na androidzie? działa joystick?

Tak mam zainstalowane radyjko z antkiem 9.0 i śmiga fajnie. Ale niestety joystick kupiłem bez wiązki i nie mam podpiętego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, 

mam radio w megance 3 2015r z USB ,z zestawem głośnomówiącym i bluetooth. 

Chciałbym wymienić radio na model z navi ( czyli inny ekran , radio i dołożenie joja ) . 

Będzie z tym jakiś problem mając całe okablowanie z zestawu z navi ? 

 

Jak nawigacja sprawdza  się w tym modelu? 

 

Dzięki

Czerwiec

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nawigacja fabryczna - TomTom - to raczej porażka. Mapy drogie, funkcjonalność średnia, w zasadzie cały czas jeżdżę na Yanosiku w telefonie. Jeśli coś montować to tylko z Androidem. Jak nie masz u siebie instalacji dla fabrycznej navi, to łatwiej będzie Ci poszukać czegoś pasującego. Jest tego sporo - koszty od ok 1300 na Ali. Ja sobie dałem spokój, szkoda kasy. I tak w przyszłym roku zmieniam auto, więc będę szukał już czegoś z Androidem. A tego co wiem to M4 już mają AndroidAuto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam fabryczną nawigacje i chce ja zmienic, da się ale konkretów dokładnie mało. Zwłaszcza jaką zakupic. 

Edytowane przez Brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, dla mnie szkoda kasy, poza tym z tego co wiem sa problemy z instalacją bo się jakieś wtyczki nie zgadzają - większość jest do aut bez navi firmowej. Co do działania to też nie wiem, ja dużo jeżdżę poza granicami i może się pojawić jakiś problem z netem - roaming w niektórych miejscach jest diabelnie drogi (Szwajcaria). Dlatego ja odpuszczam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!