Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na wstępie chciałem wszystkich przywitać ;) a teraz do rzeczy:
Mam problem ze spryskiwaczami reflektorów, na początku lewy lał jak z armaty a prawy dawał tylko mgiełkę. Po kilku "psikaniach" również puszczał mgiełkę a prawy nie działał wcale teraz nie działają już oba, dodam że normalnie się rozkładają (wysuwają) tylko nie podają płynu, jeśli sam je wyciągnę do góry słychać jakby zasysały płyn po puszczeniu wywala płyn ze zbiorniczka... Mogły zatkać się dysze? Jak można je przetkać żeby nic nie zepsuć?

IMG_7308.JPG

Edytowane przez PawelNS93
Zmiana opisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A nie ma to związku z temperaturą? Teraz przy ujemnych temperaturach też zauważyłem, że u mnie nie pryskają ... Słychać pracujące silniczki?pompkę? ale nie sikają na szybę tak jak latem - zwłaszcza lewy. Inna kwestia to płyn do spryskiwaczy - letni/zimowy i jego jakość. Auto częściej brudne, same zaślepki mogą przymarzać, płyn w przewodach, na samych końcówkach spryskiwaczy itd... Po dłuższym okresie gdy nie pryskały, po tym jak zrobiło się lekko cieplej znów ujrzałem obryzganą szybę przez spryski reflektorów :) Co innego, że w momencie gdy "nie" pryskają - słychać odgłosy pompki przy każdym użyciu spryskiwacza... W lecie (i wg instrukcji) wydaje mi się, że aktywowały się co 3cie użycie spryskiwacza i tylko gdy poziom płynu jest powyżej 1/3? 1/2? zbiornika ?

 

Nie wiem też czy w momencie gdy słychać jakby pryskały, a nie widać aby to robiły - to czy tak na prawdę nie sikają wewnątrz zderzaka ... i czy nie ma to na nic wpływu ? :)

 

Jak u Ciebie wygląda temat po miesiącu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem je sprężonym powietrzem i wszystko śmiga , aż za dobrze... Moje nie psikały wcale , generalnie podnoszą się jak pompka nabije ciśnienie więc raczej płyn nigdzie nie ucieka. Jeżeli byś czyścił sprężonym powietrzem koniecznie zaopatrz się w jakąś szmatkę bo bo ja miałem kg na masce i na twarzy brudu... 

Edytowane przez PawelNS93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!