Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wstrętny zapach peniciliny z nawiewów


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . Mam ogromny problem z moim scenikiem II

 

Po czyszczeniu (odgrzybianiu) klimy pojawił mi sie w aucie okropny zapach z nawiewów - tak jakby penicilina albo taki zapach jak jest u dentysty. Nie wazne czy uzywam klimy czy nie . To samo jest przy zamknietymi otwartym nawiewie.

Filtr przeciwpyłkowy wymieniony. Zapach pozostał. Klima czyszczona klika razy - juz przez profesjonalistów a jak smierdziało tak smierdzi.... az odchodzi cała przyjemność z jazdy

 

Miał ktoś z was cos takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak, jeżeli śmierdziało przed czyszczeniem tak samo jak po czyszczeniu to wniosek prosty - fachowcy do du... bani ;-)

 

Jeżeli śmierdzi jak u dentysty to to nie jest raczej zapach grzyba tylko środka dezynfekującego - biobójczego, który zalega gdzieś w zakamarkach i nie wywietrzał jeszcze.

 

Nie wiem w jaki sposób i czego użyli fachowcy, podpowiem Ci jak ja wyczyściłem. Nie chcę robić reklamy ale użyłem pianki CRC airco cleaner (wcześniej czyściłem Wurthem i śmierdziało dalej). Po pierwsze zdemontowałem kratki z nawiewów, filtr pp itd.. by dostać się do wylotów, potem, szmatka na drucie i płyn do naczyń. Sporo kurzu się nazbierało, następnie, pianka w kanały i znowu szmatka na drucie w wyloty. Ważne by obficie i dokładnie spryskać parownik bo tam będzie najwięcej "obcego życia" - uważać tylko trzeba żeby nie zamoczyć modułu-rezystora, potem nawiew na max i niech "przewieje" piankę przez parownik. Jeżeli masz ochotę to możesz jeszcze wyczyścić sobie nagrzewnicę - w scenicu nie jest to takie trudne.

 

U mnie przez kilka dni jeszcze było czuć zapach środka CRC, teraz już tylko świeże powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liso dzieki Ci piekne za odpowiedz.

Jakbys znalazl jeszcze chwilke i napisał mi kilka rzeczy.

 

Napisales ze wazne by spryskac parownik. A jak sie do niego najlepiej dostać ?

Psikac tam gdzie jest filtr pp ? Czy mozna jakos inaczej.

 

Analogicznie - nagrzewnica

 

Bede musial sprobowac sposob z ta szmatką bo wydaje sie najpewniejszy.

 

dzieki bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parownik - tam gdzie filtr pp, zdejmujesz plastik od dołu, wyciągasz filtr i pryskasz po parowniku (uważaj na moduł - jest przykręcony od góry - po nim nie pryskaj), potem zakładasz plastik (bez filtra) i nawiew na max. Możesz to powtórzyć kilka razy - to tam najwięcej bakterii legionella się rozwija.

 

Nagrzewnica, jest opis na forum (link był do forum laguny - bardzo podobnie), generalnie od strony kierowcy przy pedale gazu zdejmujesz osłonę i masz prosty dostęp do nagrzewnicy - trzeba odkręcić dwie śruby, spuścić płyn i bez problemu wyciągniesz - jak nie chcesz to nie musisz tego robić.

 

Jeszcze jedna sprawa - musisz sprawdzić czy masz drożny odpływ skroplin z parownika. Na forum też jest opis. Wylot jest od spodu auta gdzieś w okolicy katalizatora (gumowa rurka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zatkana rurke od skraplacza bedziesz miał mokre pod nogami pasazera

 

U mnie tez smierdzi a juz 2 razy odgzybiałem i cos nie moge sobie dac rady z tym za pierwszym razem popełniłem błąd bo nie wymieniłem filtra pyłkowego teraz to zrobiłem i nadal delikatnie smierdzi jak wyłączam klimke np. do wyprzedzania tira lub 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!