Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Renault Scenic Megane 1 silnik 2.0 Benzyna + LPG. Od kupna mam pewien problem ze szarpaniem - drganiem pod czas jazdy na 4 lub 5 biegu a dokładniej gdy jest 4-5 bieg i obroty są ciut niższe to zaczyna dziwnie szarpać - drgać . Dowiedziałem się że winę może mieć np Poduszka silnika , cewki . Dodam że gdy stoi odpalony na luzie to dziwnie chodzi i samochód się trzęsie mocno. Nie znam się wieć przepraszam jeżeli źle coś sformułowałem

52476579_2347990888792801_4150546589720510464_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

x

Jako 1 wymieniłem świecie i kable i bez zmian 

lapka2.gif

REGULAMIN - 5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawory sprawdzone? Jak sobie pyrka to przysłuchaj się w tłumik, jak będzie co chwilę jakby "pyrkać" to znaczy że luzy zaworowe do roboty. Nawet jak są hydrauliczne. Później bierz się za cewke. Przerabiałem już taką sytuację w Fordzie Mondeo mk2 z gazem. Bawiłem się kablami świecami jak każdy radził. Wydałem na to kupę kasy a wystarczyło wymienić cewke, a później wyszły zarowy. Nie baw sie przepustnicą ani krokowcem jak mówisz, że "dziwnie" pracuje na postoju, tylko stracisz czas,

Gdy będzie Ci brakować informacji to przeglądanij forum Mondeo Klub Polska. Tam pomogą konkretnie :)

Taka mała infornacja. Gaz potrzebuje jakby "wiekszej" iskry dlateto padają cewki i dzieją się takie cuda po których wymienia się połowę podzespołów silnika.

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Renia08 napisał:

Nie baw sie przepustcicą ani krokowcem jak mówisz, że "dziwnie" pracuje na postoju. 

Jeszcze nikomu nie zaszkodziło czyszczenie przepustnicy, krokowca, oraz wymiana oringów na nowe.

Przy 300.000 km mogą być niewłaściwe luzy zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy zaworowe przy 300tys na bank do roboty.

Sprawdzanie świec gdy prawie na pewno  cewka jest walnięta mija się z celem. 

Uszkodzona cewka nie podaje odpowiedniego napięcia albo nawet w ogóle go nie daje. Wtedy świeca wygląda jak wygląda. Można tak wymieniać w nieskończoność. Przez chwilę będzie dobrze dopóki cewka znowu nie rozwali kabla i świecy. Chciałem raz zaoszczędzić wymieniając świece i kable (mniejszy koszt niż samej cewki) to skończyłem na 3 kompletach świec i kabli i na nowej cewce.  Auto jeździło kolejne 30k km bez problemów i nawet sprzedane jeździ dalej. Mondeo Mk2 1.8 16v Gaz. A silniki tam i w tej Renówce uznawane są za pancerne. Jak się dba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Renia08 napisał:

Luzy zaworowe przy 300 tys na bank do roboty.

 

Kontrola i ewentualnie regulacja luzów zaworowych to już znaczny wydatek, dlatego w pierwszej kolejności

należy wyeliminować czynności o niewielkim nakładzie finansowym i nie dużym nakładzie pracy własnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie unikniesz. A i wcale to nie jest duży wydatek. Jeśli "pierdzi" z tłumika to już żadne cewki ani kable nie pomogą. Sprawdzenie luzie zaworowych to paredziesiąt złotych. Jeśli regulacja jest na płytkach to kumaty warsztat zrobi to bez problemu i to nawet nie wymieniajac na nowe (da się) :)

W aucie z takim przebiegiem i w takim wieku niestety trzeba się liczyć na takie wydatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Renia08 napisał:

Jeśli regulacja jest na płytkach to kumaty warsztat zrobi to bez problemu

Są popychacze hydrauliczne,

Aby dokonać regulacji należy;

 - rozpiąć rozrząd,

- i zdemontować wałki rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!