Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CLIP śląskie ? Ktoś ma ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś z okolic Gliwic/Zabrza/Chorzowa dysponuje Clipem? ? Chciałem sprawdzić czy u mojej Megane jest możliwość aktywowania funkcji świateł awaryjnych podczas nagłego hamowania. Robiłem testy na pustej drodze i obojętnie jak mocno hamowałem, to światła awaryjne się nie uruchamiały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć. Jestem nowy, nie znalazłem tematu do przywitań więc zrobię to tu. Mam Megane II ph I. Zrobiłem już nią z 85kkm i obecnie ma 170kkm. Raz za czas wymaga podłączenia do Clipa. Nic w sumie nie trzeba robić, podłączyć, pogadać i jeździ. Naprawdę, to już chyba 4 raz będzie jak ona zaczyna się dusić na wolnych obrotach, trudno ruszyć, a po podpięciu gra i buczy. Poratuje ktoś Clipem z okolic Rudy Śląskiej?

Miłego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, że ktoś wykasowywał Tobie adaptacje i auto "wracało" do zdrowia.

Jeżeli instalacja jest źle skalibrowana to instalacja gazu będzie wnosiła do pracy sterownika benzynowego. Miałem takie auta z gazem jak Ty i miałem podobne objawy, może nie tak zaawansowane, niemniej do puki silnik się nie rozgrzał to były różne małe niedomagania.

Aby doprowadzić auto do porządku należy: mieć pewność, że sprawny jest układ zapłonowy (świece, cewki), zakręcić gaz i przejechać kilkadziesiąt km a następnie jechać do gazownika aby ponownie poprawnie skalibrował instalację gazową.

Podłączając Clipa leczysz skutki a nie przyczynę.

Z tym ruszaniem to w Stagu musiałem zrobić korektę po obrotach (wzbogacenie 15% dla obrotów 500 -1000) aby nie dusiło silnik podczas ruszania z miejsca.

PS: postaraj się umieszczać więcej szczegółów dotyczących Twoich problemów czyli jaki samochód, warunki wystąpienia problemu itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na ten moment poradziłem sobie iCarem i pyClipem. Wykasowałem błąd i poczekam czy wróci. Był problem 'obwód czujnika sygnału koła zamachowego'. Poprzednio dwa lata temu podobne zachowanie samochodu dawał problem z pompą paliwa - serio. Może ktoś z Was to uznać za leczenie skutku, a nie przyczyny, ale wolę poczekać aż błąd wróci niż rozbierać niepotrzebnie. Po montażu gazu miałem podobną akcję, wymiana czujnika położenia wału, wałka rozrządu, czyszczenie 'przepustnicy', regulacja gazu, wymiana połowy zapłonu- jak pisałem wyżej. Nic to nie dawało. Uratował mnie gościu z Clipem.

Jak coś to polecam iCar pro WI-FI. Działa z pyClip. Dobrego wieczoru

EDIT: dziękuję za reakcje na mój post

 

Edytowane przez olek315
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!