Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niesprawna karta Megane 2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam. 

Otóż to, zepsuła ( jak mniemam ) mi się karta do megi 2. Tzn nie działa otwieranie/zamykanie drzwi, natomiast samochód można odpalić normalnie.

Dodam, że podczas gdy działała, od czasu do czasu podczas otwierania drzwi było słychać 3 razy ' pik pik ' po lewej stronie w bagażniku..

Co może być przyczyną, i jak naprawić ?

Czy to wina samej karty, czy może akumulator alarmu ? Co robic..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz handsfree? Jeżeli tak to nie działa Ci zamykanie z przycisków na karcie czy na klamkach też?

Baterię zakładam wymieniłeś na nową (CR2025)? Na obu kartach tak masz czy na jednej?

 

Jeżeli nie masz HF i wymiana baterii nie pomogła i tak jest na obu kartach - sprawdził bym czy obie karty wysyłają sygnał w eter ale nie wierzę w przypadki, to coś po stronie auta

j.w. i tak jest na tylko na jednej karcie - oczywiście że to wina karty

 

Jak nie masz drugiej karty, sugeruję sobie zrobić. Posiadanie jednej to proszenie się o kłopoty. Ta wówczas do rozebrania i naprawy. Zapewne problem wokół transpondera lub przy stykach baterii, bo tam lubią pękać przy samej płytce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Podepnę się pod ten wątek.

Karta bez HF. Połamał mi się plastik na przyciskach otwierania i zamykania. Kupiłem nową obudowę karty wymieniłem i po włożeniu w czytnik pojawia się komunikat "Karta niewykryta". Przyciski otwierania i zamykania działają prawidłowo. Co może być przyczyną niewykrywania karty przez czytnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TheOktik mogę  prosić o numer telefonu do ciebie? Mam dosyć nietypowy problem z kartą hf od megane 2. Bardzo  mi zależy, żeby usprawnić auto, bo już odpalanie zajmuje 3 minuty, a pewnego razu pewnie wcale nie odpali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2020 o 22:42, TheOktik napisał:

Uszkodziłeś zapewne cewkę przy rozbieraniu. Spróbuj posługiwać styki przy niej ale mogłeś dziubnąć nożykiem przy rozcinaniu i wtedy tylko wymiana 

Dokładnie tak - cewka delikatnie dziubnięta nożykiem (dopiero pod lupą dojrzałem uszkodzenie).

Nowa już zamówiona, dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!