Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niemal maksymalna siła hamowania przy minimalnym naciśnięciu hamulca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam trochę nietypowy problem z układem hamulcowym mianowicie: przy minimalnym wręcz często trudno wyczuwalnym pod stopą naciśnięciu hamulca występuje maksymalna siła hamowania powodująca że samochód niemal staje w miejscu.

Powyższy objaw występuje już od pewnego czasu, obecnie jest tak że czasami samochód hamuję normalnie a czasami występuje opisana wyżej sytuacja.

Teraz trochę o genezie problemu bo też jest dosyć ciekawa:

Po kupnie samochodu jeździłem przez parę miesięcy niejednokrotnie mocno hamując i wszystko było w porządku, pewnego dnia pojechałem na rutynowy coroczny przegląd do SKP, po wykonaniu przeglądu wyjeżdżając z SKP pojawił się opisany w temacie objaw. Domyślam się że w czasie testu siły hamowania coś się uszkodziło. Wróciłem na SKP opisałem sprawę, diagnosta przejechał się ze mną kawałek  żebym udowodnił mu że coś jest nie tak. Na znajdującym się przy stacji skp warsztacie rozebrali  mi przednie hamulce i okazało się że tłoczki lekko blokują tarczę hamulcowe zostało to naprawione ale wiele to nie dało, tłoczki i gumki w dobrym stanie chodzą płynnie a lekkie przyblokowanie było spowodowane wielokrotnie wykonanym gwałtownym hamowaniem w czasie jak pokazywałem diagnoście że coś jest nie tak. Od tego czasu samochodem jeździłem kilka razy i opisany w temacie objaw raz się pojawia a raz jest dobrze.

Proszę pomóżcie dojść co jest nie tak z układem hamulcowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, 

Na podstawie informacji które wygrzebałem tego się spodziewałem, ale nie chciałem nic sugerować ze względu że żadne typowe objawy takie jak syczenie czy wpadanie pedału nie występują.  

Wymiana serwa w megane III jest trudna? tzn. czy trzeba np. rozszczelnić układ hamulcowy czy da radę je jakoś inaczej wyciągnąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwo używane na podmianę z reguły jest w komplecie z pompa wiec musisz rozszczelnić układ odkręcając przewody od pompy. 

Ale tak wysoko w układzie nic się nie zapowietrzy. 

Skladasz na pewnych częściach zalewasz płyn i sprawdzasz. 

 

 

Możesz mieć tez problem z pompa podciśnienia (diesel) ale obstawiam serwo. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!