Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z wyświetlaczem licznika w Scenicu II z 2003 roku. Od pewnego czasu słychać było dochodzące z pod deski, delikatne piszczenie jak z przetwornicy. Po zamknięciu auta z pilota po kilkunastu sekundach piszczenie ustawało i wyświetlacz wyłączał się. Dziś próbowałem odpalić samochód i okazało się, że akumulator jest rozładowany. Zauważyłem, że wyświetlacz jest delikatnie letni, tak jakby cały czas pracował i w dodatku widać w nocy, że delikatnie wyświetla czerwone pasy w miejscach gdzie są wyświetlane znaki - widoczne tylko w nocy. Kolejnym problemem jest to, że teraz cały czas piszczy pomimo, że samochód zostanie zamknięty. Podczas próby uruchomienia wyświetlacz wyświetla prawidłowo. Jaka może być przyczyna tego piszczenia oraz delikatnego błyszczenia na czerwono? Czy samego wyświetlacza czy coś wcześniej może być uszkodzone. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 

Witam, 

wygląda, że udało mi się rozwiązać problem. Przyczyną była zalana wodą skrzynka z bezpiecznikami w komorze silnika (podczas deszczu jakoś dostała się do środka) co skutkowało, że nie wszystkie obwody rozłączały się w tym między innymi wyświetlacz. Pobierany prąd podczas postoju wynosił blisko 1A. Po wysuszeniu, przeczyszczeniu całej skrzynki i złożeniu z powrotem wygląda, że jest wszystko OK. Wina nie była po stronie wyświetlacza tylko jego zasilania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!