Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I Ph I] Przy wyłączonej klimie strasznie parują szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Od początku w Megi miałem taki problem, że jak jechałem z włączoną klimą, zostawiłem samochód i za jakiś czas znowu jechałem już bez a/c to przez jakiś czas z nawiewu leciało dośc wilgotne powietrze, ale to trwało może minute i było ok. Teraz nie wiem może ze względu na upały problem się nasilił. Odpalam auto odrazu przednia szyba zaparowana w uj :evil: po włączeniu A/C oczywiście po chwili problem znika, ale jak się tylko wyłączy to odrazu para jest.

 

Czy to może być przez zapchaną rurkę od skroplin? Dzisiaj znalazłem ta rurkę znaczy chyba (taka gruba w okolicach serwa) ale nic z niej nie leci, tzn. przez jakieś 15min nei poleciało. Probowałem drutem to jakoś udrożnić ale się nie dało. Powstrzymałem się z rozbieraniem plastików w okolicach filtra pyłkowego, bo nie wiem czy to na pewno to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mac wlej szklanke wody tam gdzie masz filtr kabinowy, jesli nie zobaczysz plamy wody pod autem to masz zapchana rurke i wyjasnienie problemu z zaparowanymi szybami, pewnie ci jakies liscie albo owady zapchaly. Drutem powinnes przepchac bo to prosty kawalek rurki bez zadnych wygięc.Po 15 minutach pracy a/c powinna byc kaluza wody pod autem przy dzisiejszych temperaturach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, Tak właśnie robię, a filtr był wymieniany odrazu po zakupie auta czyli niecałe 3tys km temu...

 

Rurka od skroplin jak ją "namierzyłem" to sie opierała na skrzyni i była zawinięta do góry, teraz jest już w dół i dzisiaj zauwarzyłem, że z niej kapie. Jak auto chwile postało to się robiła mini kałuża. Ale i tak wilgotne powietrze leci, może troszke mniej. Wczoraj natomiast gdy auo chwile postało i odpaliłem to zaczęło lecieć to wilgotne powietrze więc szybko wyjąłem filtr i był suchy a także wokół niego było sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

sprawdz pod dywanikami czy nie ma wilgoci moze gdzies szyba przecieka? i jeszcze jedno jak pada deszcz i jest wilgotno to bardziej lub mniej ale zawsze paruja szyby jezeli wlaczysz klime powinny odparowac , ktos tam pisze ze jemu wlasnie paruja jak zalaczy klime , no cos klima ma cos takiego jak osuszacz ktory co jakis czas sie wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżam wątek.

Jak w temacie. Od kąd kupiłem auto mam problem z parującą przednią szybą. Właściwie dopóki niewłacze klimatyzacji. Na początku myślałem ze problem jest z brudnym/starym filtrem przeciwpyłkowy. Jak się okazało to tego filtru wogóle niemiałem. Kupiłem nowy filtr i dalej taka sama sytuacja. DOradźcie co moze byc przyczyną i czy jest to normalne w Megankach. Przeciez w zime z klimą niebede jeździł caly czas.

 

Co do uwag dotyczących zamknietego obiegu. Klapka pracuje-slychac ja jak sie zamykam-kiedys nawet na nią patrzylem ze dziala.

 

CO jeszcze zauważyłem. Wsiadam do auta rano-po tych wichurach. I podczas przelaczania nawiewu z zamknietego na otwarty i na odwrót słyszę jak tam silniczek chodzi, klapka sie zamyka i JAKBY SIĘ WODA PRZELEWAŁA. Po okolo 10 razach juz tego efektu niebylo-tak jakby juz sie przelała.

Co ciekawe -póxniej po jeździe postawiłem auto i poszedlem do sklepu. Wracam a tam szyby zaparowane jakbym tam zostawił z 10 psów, ewentualnie jakąś niewyrzytą parkę. Czyli jakby gdzies woda musi leciec do srodka-wydaje mi sie ze przez kanaly od nawiewu. Ale czy to mozliwe. Kiedys patrzylem w ten kanal gdzie jest dmuchawa(jak sie podniesie maskę) i wydawalo mi sie ze tam przy dmuchawie moze byc jakas nieszczelnosc. Sam niewiem-macie jakies pomysly?? Moze mieliscie podobnie???

 

Jeszcze jedna rzecz-teraz jechalem i zauwazylem ze jak wlacze wentyaltor np. na 2 bieg to slychac jakby tam woda byla przez łopatki wentylatora przewracana. Teraz moje pytanie-czy ktoś z was wyjmowal wentylator dmuchawy?????

 

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie jest rurka od skraplacza klimy. I takie pytanie apropo poprzedniej wypowiedzi o tym aby nalać szklankę wody wlać koło filtra. Rozumiem że tutaj chodziło o miejsce gdzie się wsadza filtr ppyłkowy??

 

Jeszcze jedno-jak kupiłem auto to po pewnym czasie zauwazylem ze mam mokrą podłogę pod wykładziną po stronie kierowcy-ale niemogłem zlokalizowac miejsca. Zdjąłem wówczas cała obudowe podszybia i starałem się szlałwem przeciścić cały kanał pod podszybiem. Ale wówczas wydawalo mi sie ze moze lecie w miejscu w ktorym dwmuchawa jest do "podlogi/blachy" przykręcona.

 

WIem że dużo napisałem-ale mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi-juz walcze z tym problemy 4 miesiace i bez rezultatów-dlatego tutaj pytam-POMÓŻCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze woda leci przez uszcelke szyby byc moze szyba byla wymieniana i zle ja podklejono. Moj kolega wlasnie tak ma ciagle zaparowane szyby i mokre dywaniki . Woda gdzies leje sie przez zle podklejona szybe. Kuzynowi w focusie tez sie lalo i pojecjal do serwisu i tam znalezli zle poskladane plastiki miedzy szyba a maska i woda zamiast byc odprowadzana lala sie rynienka gdzies wlasnie do wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdz dobry warsztat blacharski i kogos kto ma cierpliwosc a byc moze znajda miejsce gdzie sie woda leje bo skoro dywaniki sa mokre to odpusc filtry a szukaj miejsca gdzie dostaje sie woda do srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!