Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto po ponownym uruchomieniu na krótkim postoju dusi się


dave881

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój pierwszy post jaki pisze ale muszę bo jestem już bez sił.

Mój problem wygląda tak 3 tygodnie temu odebrałem auto od mechanika który naprawił mi klimatyzację uszkodzona rurka po odebraniu auta wybrałem się w trasę autostradą lecz daleko nie dojechałem auto się zapaliło ogień spalił przewody paliwowe i gazowe pod podwoziem w komorze silnika ogień był zbyt krótko żeby uszkodzić wiązki tak to wyglądało.

Po wymianie wszystkich przewodów paliwowych sondy za kolektorem odpalam i wszystko pracuje na wolnych obrotach ucieszony jadę i tu się zaczyna auto nagle się dusi przy 2.5 tys obrotu ja mu gaz a on nie reaguje i zwalnia nagle budzi się i jedzie i tak co jakiś czas rano następnego dnia zapalam i jadę do sklepu tu nic 10 km drogi super kupuje parę żeczy A on znowu i mu zdziwieniu żeczy dusić przy 1.5 tys puszcza i jedzie za chwile przy 2.5 puszcza i jedzie i tak wygląda to od tygodnia podłączeń do kompa kupa błędów usuwamy i zostaje jeden sonda za katalizatorem Ale jeździłem z uszkodzona od 4 lat i nic się nie działo wczoraj w nerwach komp czyszczenie wtyczek świec cewek i jadę dusi konto myślę dam mu się przypalić bo w momentach jak się dlawi wywala sondę Ale nie wiem czy przez źle paliwo demontowalem pompę paliwa duży syf i Tyle czyszcze montuje i jadę kręcę auto pod 6 tys co jakiś czas szarpie i podłączenie do kompa pokazuje czujnik walka rozrządu przerwa w obwodzie wykonam jadę bez wtyczki podłączeń kasuje błędy z tego walka i tu przedstawiony zab walka rozrządu coś takiego co robić rano auto dopale i jedzie nie szarpie jest ok zgasze odpalam po godzinie i nic Ale jak z zgasze i po 5 minutach lub szybciej zapale zaś to dusi proszę o pomoc bo mechanicy podchodzą do tego tematu tak że nie wiem co robić wymieniać wszystko moim zdaniem chore proszę o pomoc rozrządu będę sprawdzał w poniedziałek czy faktycznie jest przedstawiony Ale ten błąd pokazał się przybtaliej zdrowej jeździe z wypłata wtyczka z góry dziękuję za podpowiedzi i informacje i przepraszam jeśli coś źle tu opisałem 

lapka2.gif

REGULAMIN -  5.6 interpunkcja - Ludzie czytajcie to co piszecie - trochę szacunku dla czytających. Pamiętajcie, że istnieje coś takiego jak zdanie, rozpoczynające się wielka literą, a kończące kropką. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, dave881 napisał:

podłączenie do kompa, pokazuje czujnik walka rozrządu; przerwa w obwodzie, 

wykonam jadę bez wtyczki podłączeń, kasuje błędy z tego walka i tu przedstawiony zab walka rozrządu, coś takiego co robić,

rano auto dopale i jedzie nie szarpie jest ok zgasze odpalam po godzinie i nic,

Ale jak z zgasze i po 5 minutach lub szybciej zapale zaś to dusi,

 proszę o pomoc bo mechanicy podchodzą do tego tematu tak, że nie wiem co robić

Analizując to co tu napisałeś, ( b.trudno się czyta ) to wynika z tego że;

 - czujnik położenia wałka rozrządu do wymiany, ponieważ ;

      - jak jest zimny to działa,

      - ale jak się nagrzeje to przerywa, 

Wymiana, to tylko na oryginał, bo zamienniki się nie sprawdzają.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź Ale.mam pytanie bo wcześniej wywalalo sonda lambda ta zaraz za silnikiem dopiero jak auto dostalo takich potężnych obciążeń to wyspał się ten czujnik walka rozrządu najpierw przerwa w obwodzie potem jak zrobiłem przejażdżkę z wyciągnięta wtyczka to się pokazał błąd walka coś z zębem 

Czy ten czujnik może powodować takie przerywanie brak mocy itd potem puszcza i jedzie 

lapka2.gif

REGULAMIN -  5.6 interpunkcja - Ludzie czytajcie to co piszecie - trochę szacunku dla czytających. Pamiętajcie, że istnieje coś takiego jak zdanie, rozpoczynające się wielka literą, a kończące kropką. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dave881 napisał:

Czy ten czujnik może powodować takie przerywanie brak mocy itd potem puszcza i jedzie 

Tak, może tak działać, bo jak się nagrzeje to przerywa.

Można to zdiagnozować w 100 % ;

  -  przez zamianę , tylko na oryginał,

  - albo przez clipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj podłączyłem jeszcze raz auto do kompa oprogramowanie delphi innego u mnie w mieście nie znalazłem.

Problem z czujnikiem walka ogarnięty źle wpieta wtyczka jeden błąd to sonda lambda za katalizatorem Ale ten błąd mi świeci od 3 lat i się nie działo to co się dzieje auto dalej się dusi potem czuć paliwo Ale nie zawsze mechanik powiedział że wydech musiał rozciac do demontażu i potem to spawal czy to może mieć wpływ nie wygląda na przytkany bo jak dam gazu to chodnik pozamiatany gdzie szukać jak nie ma błędów będę w poniedziałek sprawdzał ciśnienie pompy paliwa jakie powinno być na luzie A jakie podczas obciążenia jazdy jestem z Rybnika ktoś może coś więcej nie stać mnie narazie na wymiany połowy czujników 3 cewki delphi 1 valeo są zamontowane na ten moment zamieniane były też miejscami 

lapka2.gif

REGULAMIN -  5.6 interpunkcja - Ludzie czytajcie to co piszecie - trochę szacunku dla czytających. Pamiętajcie, że istnieje coś takiego jak zdanie, rozpoczynające się wielka literą, a kończące kropką. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!