Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Belka tył - siedzi, koła pod kątem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie, i Panów:)
Po dłuższej przerwie znowu wpadło mi autko przy którym można będzie spędzić trochę czasu w garażowym zaciszu:)

Metodą spadkową pozyskałem scenica 2 generacji 1 rok 2003, 2 litry z paliwem biedy, który jest w świetnym stanie wymawialnym, silniki mechanicznie również ładnie gra, ale niestety z racji tego że auto stało nie używane ponad 2 lata posiada kilka mankamentów do zrobienia. I jednym z nich jest właśnie belka z tyłu.
Auto Delikatnie siedzi (w porównaniu do innych które widuje na ulicy) i koła ma ustawione pod kątem (mają się ku sobie od strony przedniej) , widać też ze zbierają zewnętrzną część opony (negatyw).
Chciałbym się dokładnie dowiedzieć które elementy belki i w jaki sposób wpływają na geometrie , a które na wysokość pojazdu. Jako że dysponuje jako takim sprzętem mógłbym się po kusić o ich wymianę. Myślałem też zakupie belki używanej w miarę sprawnej i podmianę ,a stara w przyszłości zregenerować , i tu pytanie czy belki od grand scenica, lub z rożnych roczników, wersji silnikowych różniły się czymś?

Rozwiązanie z używką przyszło mi do głowy z tego powodu, że na dzień dobry muszę wymienić pełny rozrząd, zdjąć skrzynie i wymienić uszczelniacz wału,a jak już zdejmę skrzynie głupio by było nie wymienić sprzęgła na nowe a i przy okazji za pewne wyjdą jakieś ciekawostki np. naderwane poduszki. Do tego nowe opony , pcc od darowizny i zbiera mi się spora sumka, a z tego co widziałem belkę w stanie OK można wyrwać za 150-200 pln:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belka jest jednym elementem, łączy się z nadwoziem przez 6 elementów. Czyli 2 tuleje gumowo metalowe, 2 amorki i 2 sprężyny. I to sprężyny odpowiadają za wysokość stania nadwozia (ich sztywność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła są pod kątem już fabrycznie ustawiane, i sprężyny nic nie mają do tego. Piasta jak dobrze pamiętam, jest na stałe wspawana w oś,  dotyczy to Scenika 2. Cena to może dotyczy się naprawy ale Scenika 1? I  jeżeli ktoś nie przywalił bokiem kołem o krawężnik to nic nie powinno się skrzywić w belce, no chyba że masz urwane gumy w  tulejach z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo Ci dziękuje za cenne rady. Zacznę od ustawienia auta na odpowiednią wysokość, bo może być tak że przez to że siedzi zakrzywia mi się pole widzenia.
Jutro zamówię sprężynki i dam znać co i jak.
Ponadto sprawdzę całą belkę pod kątem wgnieceń, zgięć itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!