Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie zaplonu na zimnym silniku 1.4tce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Od dłuższego czasu mam problem z moja megane 3 1.4tce w lpg. Na zimnym silniku silnik nie równo pracuje, szarpie, dlawi się dopóki nie rozgrzeje się do 1 kreski temp. Na gazie też chwilę poszarpie i jak ręka odjal. Silnik chodzi równo i nie szarpie nic. Świece i cewki sa w porzadku. Wymieniany był rozrząd i przy okazji regulacja zaworow. Na 1 i na 3 było trzeba robić regulacja bo były za ciasne zawory. Problem nadal występuje i ręce opadają. Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się z nim uporać? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Minior napisał:

Na zimnym silniku silnik nie równo pracuje, szarpie, dlawi się dopóki nie rozgrzeje się do 1 kreski temp.

Na gazie też chwilę poszarpie i jak ręka odjal.

Jaki masz system LPG?

Jakiej marki wtryskiwacze?

Żeby wykluczyć instalację gazową, zakręć gaz na butli i obserwuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Minior napisał:

Witam wszystkich. 

Od dłuższego czasu mam problem z moja megane 3 1.4tce w lpg. Na zimnym silniku silnik nie równo pracuje, szarpie, dlawi się dopóki nie rozgrzeje się do 1 kreski temp. Na gazie też chwilę poszarpie i jak ręka odjal. Silnik chodzi równo i nie szarpie nic. Świece i cewki sa w porzadku. Wymieniany był rozrząd i przy okazji regulacja zaworow. Na 1 i na 3 było trzeba robić regulacja bo były za ciasne zawory. Problem nadal występuje i ręce opadają. Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się z nim uporać? 

Witam ile zapłaciłeś za wymianę rozrządu i regulację zaworów ? chodzi mi o cenę robocizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Jaki masz system LPG?

Jakiej marki wtryskiwacze?

Żeby wykluczyć instalację gazową, zakręć gaz na butli i obserwuj.

Instalacja Prins wtryski barakudy. Właśnie też o tym myślałem że przez gaz może się coś dziać złego.. 

2 godziny temu, fullxda napisał:

Witam ile zapłaciłeś za wymianę rozrządu i regulację zaworów ? chodzi mi o cenę robocizny?

Za łańcuch i uszczelkę pokrywy zaworow zaplacilem okolo 600zl z racje że jestem mechanikiem to regulacje zaworow zrobiłem sobie sam szlifujac szklanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...