Skocz do zawartości

slowandchilled

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników, jestem tutaj nowy i jako że po dłuższym czasie przeglądania internetu nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, zdecydowałem się dodać post na forum:

Od kilku dni użytkuję Megane 1 grandtour 1.6 16v z automatyczną skrzynią biegów, rok produkcji 2001. Podczas postoju zapalił się check engine, auto na 50 kilometrowym odcinku drogi pokonanym z prędkością 80 - 90 km/h spaliło około 10 litrów paliwa i to wysokie spalanie utrzymuje się cały czas. Po podłączeniu auta do Deplhi wyświetlił się błąd Df106 "uszkodzenie katalizatora; nieciągły" którego nie idzie skasować. Podczas przyspieszania na średnich obrotach słychać 'warczenie' w wydechu. Auto dość obficie dymi. Zdecydowałem się na wymianę sondy lambda za katalizatorem, ale nie przyniosło to żadnych zmian. Wydech jest czysty bez śladów nieszczelności. Tutaj rodzi się pytanie: Czy wymieniać katalizator i czy taki uniwersalny za 250 zł będzie spełniał swoje zadanie? Czy może przyczyna wysokiego spalania leży gdzieś indziej? Poza tym jest jeszcze skrzynia biegów która szarpie przy redukcji i przeciąga podczas zmiany w górę a po wrzuceniu biegu P na ciepłym silniku obroty samoczynnie rosną do 1500 - 2000 /min. Proszę Was o pomoc drodzy użytkownicy. Pozdrawiam

Edytowane przez slowandchilled
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slowandchilled napisał:

Po podłączeniu auta do Deplhi wyświetlił się błąd Df106 "uszkodzenie katalizatora; nieciągły" którego nie idzie skasować.

Podczas przyspieszania na średnich obrotach słychać 'warczenie' w wydechu.

Auto dość obficie dymi.

Zdecydowałem się na wymianę sondy lambda za katalizatorem, ale nie przyniosło to żadnych zmian.

Wydech jest czysty bez śladów nieszczelności.

1/ Świece i cewki muszą być suche i czyste;

       - wymienić świece na beru i zmniejszyć odstęp elektrod na 0,7 mm,

2/ Jeżeli jest instalacja LPG - to zakręcić zawór na butli z gazem,

3/ Jeżeli jeździsz na rezerwie lub zatankowałeś syf paliwo - to warto dolać benzynę 98 oktan do pełna,

4/ Odnośnie parametrów sond nic nie napisałeś;

        - czy nie jeździłeś po dużych kałużach,

        - czy sondy są prawidłowo podłączone, styki OK, 

        - warto sprawdzić parametry sond,

        - kupować tylko sondy oryginały, zamienniki w reno się nie sprawdzają,

5/ Czy ostatnio nie było zbyt dużo jazd po mieście i na krótkich dystansach?

6/ Dymi na jaki kolor?

7/ Jaki jest stan oleju? i co ile jest zmieniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacji LPG nie ma,

Paliwo lane na shellu lub lotosie 

Sondy będę badał na dniach u elektryka

Nie wiem jak auto jeździło, mam je niecały tydzień

Co do koloru spalin to nie mam pewności ale nie jest ani biały ani ciemny/niebieski, powiedziałbym że w normie, poprostu na postoju w lusterku widzę że jest go dużo

Olej wymieniany 3kkm temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ogłoszenia

  • Polecana zawartość

    • Nawiew tylnej kanapy - Megane 3
      Witam, planuje zakup Megane 3 Grandtour. Przegladajac ogloszenia nie widze aby jaka kolwiek miala nawiew na tylnia kanape. Pytanie czy jesrt to do zrobienia ? Może części z laguny 3 beda pasować ? Robił, ktoś cos podobnego ? Wymysliłem sobie kupno M3 1.5 dCi 110km, do tego chciałbym na start zrobić chip zeby podniesc moment  obrotowy i zyskać pare km. Później  chciałbym wrzucić jeszcze radio 2din z możliwością podpięcia kamery cofania i gniazdo zapalniczki lub usb do ladowania dla pasazera z tylu. Aczkolwiek najbardziej mnie nurtuje czy jest opcja na ten nawiew do tylu dla pasażerów. Jeżeli to pomocne... jestem gotow zrezygnować z tego joysticka jesli takowa wersja jaka kupie bedzie go posiadać. jezeli bedzie trzeba zmienić caly ten tunel . Dla mnie jest elementem zbędnym. W tym miejscu bardziej pasowałby jakis schowek z zasuwana roletka, albo poprostu miejsce na kubek. 
       
      Jesli był taki temat poruszany to podlinkujcie. Nie znalazlem nic co by zaspokoiło moje pytania. Widziałem wątek o M4 ale te auta chyba troszeczke sie różnią ? 
       

      REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6  - Prezes
       
       
      • 25 odpowiedzi
    • Jak sprawdzić kod silnika?
      Czy można jakoś odczytać kod silnika i skrzyni biegów z naklejki czy VINu? Jeśli tak to jak?
      • 11 odpowiedzi
    • Cześć, w przeciągu dwóch tygodni mam odebrać swoje megane 1.3 tce 140. 
      Powiedzcie proszę bo gdzieś wyczytałem, że nowoczesne silniki wraz z olejami są tak skonstruowane, że nie trzeba wymieniać oleju po 1000-2000km od wyjechania z salonu.
      Jak to w praktyce wygląda aby samochód służył długie lata?
      • 34 odpowiedzi
    • Dynamiczny kierunkowskaz led - przód
      Witam, zamontowałem pasek led wewnątrz oryginalnego klosza na kierunkowskaz, wygląda dużo lepiej, jedyny problem jaki mam do rozwiązania to przerywnik, na awaryjnych działa normalnie natomiast przy używaniu jednego kierunku mruga szybko jakby była spalona żarówka, nie wiem czy bawić się w oporniki czy da się coś ustawić w ddt4all ?
       
       
      • 13 odpowiedzi
    • Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?
      Pomysł zapożyczyłem z innego forum i wydaje mi się, że nie jest głupi
      Więc ja zacznę: zamówiłem 2 żarówki h4 Philips X-treme 8-)
        • +1
      • 5805 odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...