Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

koło zamachowe


kristof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie-autko Reno Scenik-1997-automat,1.6-8V-55KW.Mam problem z normalnym zapalaniem autka.Słychać trzaski przy odpalaniu-mam wrażenie że zęby rozrusznika nie zazębiają prawidłowo o koło zamachowe.Były wymieniane rozruszniki i powtarzało się to samo.Jeden z mechaników stwierdził że mogą być uszkodzone zeby koła zamachowego.Stwierdził też ze jest możliwość zdemontowania go i zamontowania tak żeby uszkodzone zęby byly w innym miejscu.Jeżeli ktoś orientuje się czy jest taka możliwość to bardzo proszę o odpowiedź.Jest to bardzo poważna dla mnie sprawa więc proszę o podejście do tego bardzo poważnie.Jestem inwalidą i obawiam się czy te wszystkie opowieści są prawdziwe[mechaników]-autko jest dla mnie sposobem poruszania się.Jest jeszcze jedna sprawa-otóż czy z uszkodzonego katalizatora,mogły przedostać się do tłumika paski blachy długości około 15 cm-szer.1.5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o te blaszki to raczej nie ma możliwości żeby pochodziły z katalizatora.

W katalizatorze jest jakby to nazwać "sitko" sześciokątne przez które przelatują spaliny i nie jest ono zrobione z blachy - wiem bo ostatnio wybebeszyłem swój katalizator i żadnych blach tam nie ma. Być może któryś tłumik się sypnął.

Jeśli chodzi o koło zamachowe to niech wypowie się ktoś kto ma pojęcie bo ja takowego nie posiadam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego,mnie się też tak zdaje,tylko to był tłumik środkowy,bezpośrednio za katalizatorem.Ja przynajmniej podejrzewam że blaszki te wpakowano mi przy wymianie katalizatora.Jest to firma ,która ma swój sklep i zarabia tak na ściaganiu klientów,a moze się mylę ale takie mam przeswiadczenie.Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzone zęby byly w innym miejscu.
ja sobie tego nie wyobrażam wcale. przecież koło zamachowe kręci się dookoła i jest tak poruszane przez rozrusznik i prędzej czy później trafi na uszkodzony element(o ile istnieje) . no chyba że wkroczyła nowa technika a ja jestem nadal w krainie malucha :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega lepper_pl mam niejakie wątpliwości co do wyszczerbienia zębów koła zamachowego, choć nie przeczę, że coś takiego może zaistnieć. Co prawda nie bardzo mi się chce w to wierzyć.

Co do obrócenia koła też mam pewne wątpliwości czy taka operacja jest w ogóle możliwa. Tak naprawdę to trzeba zobaczyć.

Może lepiej, tak na wszelki wypadek, zaopatrz się w inne koło, np ze szrotu, kup tarczę sprzęgła, docisk, łożysko oporowe sprawdź też czy nie leje Ci na wybieraku drążka zmiany biegów.

Licz się z tym, że przy takiej wymianie praktycznie trzeba zdemontować cały układ napędowy., więc może za jednym razem zrobić od razu co trzeba, żeby za chwilę nie rozbierać ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!