Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1-Szy cylinder nie działa


atek000

Rekomendowane odpowiedzi

Ja, jak i paru mechaników, już się poddaję. Nie działa mi pierwszy cylinder w megane 1.6 z 99r. Świece sprawdzone i wymienione, przewody, cewka sprawdzone. Także wtryski sprawdzone i nawet podmieniałem między sobą. No i ciśnienie w cylindrach prawidłowe 14 bar-ów. Sprawdzane były także szczeliny na zaworach. Z miernikiem sprawdzałem przewody, a nóż któryś nie styka. Po podłączeniu do kompa pokazał błąd sądy lambda, ale już podmieniałem, sprawdzałem na 2 innych i dalej to samo. Po prostu ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie działa pierwszy cylinder - tzn tłok stoi w miejscu? a na serio:

- iskra na świecy

- paliwo w cylindrze

- luzy zaworowe

i musi działać jeżeli to co wymieniałeś jest sprawne.

- świeca jest mokra czy sucha?

- może zawór się nie otwiera??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór w porządku.

Najdziwniejsze jest to że podczas jazdy nie czuję jakiejś straty mocy. Czasem ruszy z piskiem, z przyspieszaniem też nie ma problemów. Trochę więcej pali.

Ale jak silnik się rozgrzeje i staję np. na światłach to obroty są za wysokie ok. 1250-1500. No i najważniejsze, jak obroty są ok 750 (czyli właściwe) i wyciągnę przewód z pierwszej świecy to nic się nie dzieje, żadnej różnicy. Natomiast po wyciągnięciu dowolnego innego jak każdy się domyśla silnik się dusi. Już trzech mechaników poddało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam megankę z listopada 99r. i mam na każdej świecy cewkę zapłonową, z tego co piszesz można wnioskować, że masz jedną cewkę zapłonową i rozdzielacz zapłonu, o którym nie piszesz. Jeżeli jest to on może być przyczyną. Jeżeli masz taki układ jak ja, to spróbuj zamienić cewki zapłonowe na świecach i sprawdz czy cylinder na któty ją przełożyłeś pracuje. Jeżeli nie to zmniejsz szczelinę na świecy na 0.3-04mm (niektórzy uznają to za herezję) i sprawdz czy cylinder pracuje, jeżeli tak to znaczy że cewka daje za niskie napięcie, niewystarczające do przeskoku iskry między elektrodami w warunkach panujących w cylindrze. Nic innego sensownego nie przychodzi mi do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimak, prawdopodobnie kolega ma silnik K7m wersja 90KM ja bym zamienił jednak cewki i sprawdził bym też samo zasilanie cewek czasem się wykruszy kabelek i po ptakach, teraz jeszcze test prawdy ściągnij przewód z tej pierwszej świecy i sprawdź czy na samym kablu ci przeskakuje iskra (nie rób tego palcem) jak nie to masz walniętą cewkę skąd wiesz że podaje ci paliwo do cylindra? skąd wiesz czy zawór wydechowy nie ma dziury lub czy nie jest wypalony?

czyli reasumując

1. sprawdź iskrę czy masz ją na tym garze

jeśli iskra jest szukać przyczyny w układzie paliwowym jeśli jej nie ma zamień cewki .

2. jeśli iskra będzie i paliwo będzie podawane poprzez wtryskiwacz należałoby ściągnąć głowice i sprawdzić jej szczelność bo skoro ci więcej pali podejrzewam że mieszanka ucieka w rurę wydechową poprzez nieszczelny lub wypalony zawór wydechowy tego cylindra. można to sprawdzić poprzez pomiar sprężania wcylindrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w pierwszym poście cewka sprawna, iskry walą jak oszalałe. Kolega podłączał stroboskopy (chyba to tak się nazywa), ponadto cewkę podmieniałem z innego auta. Cewki mam dwie w jednej obudowie taka sama jak w nowym clio. Napięcie podawane jest jednocześnie na świecę 1 i 4 oraz 2 i 3. Raz właściwa iskra a raz na ślepo - taki to tu rozwiązanie. Kable także zamieniałem.

Nie cewki, nie świece i nie kabelki, to już zostało wykluczone prze mechaników w serwisie.

Układ paliwa, no może, ale jak pisałem wtryski zamieniałem między sobą, ponadto brałem także z innego auta. Zasilanie wtrysków także ok, bo po wyciągnięciu szyny z wtryskami sprawdzaliśmy czy tryska paliwem.

To nie taki łatwe. Trzech kumpli już rozłożyło ręce a także 2 serwisy. Ale bardziej ufam kumplom niż angielskiemu serwisowi.

Już nam brakuje pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!