Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeżdżę Meganką II phII z 2006 roku, 1.9dCi 130KM. Na jesieni 2018 roku padła mi sprężarka klimy, została wymieniona, na zamiennik, ale podobno bardzo dobrej jakości, bo ponoć już oryginalnych sprężarek nowych nie ma. W zeszłe wakacje cały rok się bujałem z serwisu do serwisu, jak były temperatury powyżej 28 stopni, leciało lekko chłodne powietrze, temp. ustawiona na 15 stopni, cały czas buczało a w aucie było dalej duszno, w jednym serwisie powiedzieli mi, że to jest francuskie i one tak już mają, że słabo chodzi klima. Auto w rodzinie jest już 12 lat, kiedyś pamiętam, temp ustawiona na 21 stopni i było zimno i przyjemnie - teraz tak nie jest, niestety.

Jest też taki problem, ciężko mi to w słowa ubrać, ustawiam 20 stopni, clima w trybie auto, temp na zewnątrz takie 23-25 stopni, przez bardzo krótką chwilę (dosłownie pół minuty) chodzi na nieco wyższych obrotach a potem przechodzi do obrotów bardzo niskich, muszę manualnie sobie prędkość nawiewu ustawiać. Tak samo jest, gdy się ustawi na temp. minimalną tj. 15 stopni, jeżeli na dworze jest jakieś 18-20 stopni, to nie wchodzi w maksymalne obroty, tylko tak sobie wieje lekko.  Nie pamiętam, czy powinien tak robić, ale w Volkswagenie taty jak się ustawi na temp. minimalną to daje na maxa, podobnie w Oplu kolegi. 

 

I jeszcze jedna sprawa. Nawiewy po stronie kierowcy wieją mocniej, a po stronie pasażera ledwo co. Co może być problemem, bo już nie mam pomysłu, a serwisach klimy mnie zbywają. 

 

Bardzo dziękuję za każdą informację. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!