Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana radia w Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam Megane III phI rocznik 2010, wersja z nawigacją TomTom.

Chciałbym wymienić fabryczne radio, a dokładniej te:

https://6.allegroimg.com/s512/03a908/70479cfe4c739a1411802712d606/RADIO-CD-MP3-RENAULT-MEGANE-III-TWINGO-BLUETOOTH

na takie:

5459407700_1533996875.jpg

 

Pytanie brzmi czy gdybym zakupił takie radio np. na alledrogo to czy po podłączeniu wszystko działałoby tak jak powinno (manetka przy kierownicy, wyświetlanie na ekranie nawigacji itd.) czy też byłyby jakieś komplikacje albo po prostu jest to niemożliwe?

Czytałem podobne tematy na forum, ale nie wszystko jest dla mnie w 100% jasne..

Będę wdzięczny za każdą informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać. Potrzebujesz wiązki przejściówki, bo to nowe radio ma inne wtyczki. Może też być potrzebna rekonfiguracja wyświetlacza, ale obie rzeczy zrobi Cinias z forum.

Przejściówki dostaniesz od ręki, ewentualna rekonfiguracja - wymontujesz wyświetlacz i wyślesz mu, dostaniesz przygotowany zamontujesz i będziesz cieszyć sie USB na przedzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2020 o 21:07, cinas napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

A czy to jest obojętne jakie radio zakupie? 

Że tak powiem z byle jakiej aukcji będzie pasować?

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!:  - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2020 o 12:18, cinas napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Zakupie przejściówkę i radio i zobaczę co będzie.

Bardzo dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Po zakupie przejściówki i radia oraz zabawie z montażem wszystko działa jak należy.

Dziękuje jeszcze raz za pomoc i temat do zamknięcia :)

 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!:  - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć,

trochę odkopię post, a jeżeli pytanie gdzieś już było to przepraszam, szukałem, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Mam zwykłe radio bez Bluetooth, bez pokręteł, całkiem płaskie oraz wyświetlacz z dwoma przyciskami do ustawiania zegarynki. Chciałbym wymienić sobie na radio z Bluetoothem, ale widzę, że sa dwie wersje tego radia. Ta nowsza wersja z USB do której użytkownik cinas robi przejściówki i chyba starsza z dwoma pokrętłami bez USB. 
Czy jeżeli wymienię na radio bez USB, czyli to starsze to czy potrzebna jest wymiana wyświetlacza na ten bez przycisków?

Nie zależy mi na wbudowanej nawigacji bo mam wrażenie, że te mapy są do niczego. Mikrofon sobie z czasem zamontuje jak coś znajdę, tylko drugie pytanie czy te mikrofony są takie same do wersji z USB jak i bez USB?
A jeżeli jednak zdecydowałbym się na to radio z USB (bo w sumie USB to całkiem fajna sprawa 😁) i przejściówkę od cinasa to czy to radio też działa z tym malutkim wyświetlaczem czy musi być ten duży ekran do nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@cinas

wymieniłem dzisiaj radio i wyświetlacz. Wszystko działa super fajnie, ale nie można ustawić godziny - nie ma takiej opcji w ustawieniach. Cały czas miga od 00:00. Czytałem już co nieco na forum i wiem, że pewnie radio i wyświetlacz pochodzą z innych aut (kupiłem gotowy zestaw z olx, radio, wyświeltacz + przejściówka "przedlift->polift"). Gdzieś pisałeś na forum, że można to przekonfigurować clipem, masz może informacje co dokładnie trzeba zmienić? Co nieco już zmieniałem, co prawda ddr4all albo ECU Tweakerem, ale pewnie CLIPa też uda mi się ogarnąć. A może uda się też to zrobić w dd4all/ecu tweaker...

 

Ale jak już zmieniłem radio to teraz kusi dołożyć jeszcze nawigację z joystickiem (mam w drugiej megance w rodzinie i całkiem fajny bajer, tylko mapy nieaktualne...) 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czas zabrać się do roboty i zmajstrować taką przejściówkę... 

 

No chyba, że ktoś z okolic śląska /Katowice/Bytom/ ma taką przejściówkę i jest w stanie pomóc w tej kwestii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć, posiadam Megane iii z płaskim 1 radiem oraz zwykłym wyświetlaczem. Co musze kupić zrobić żeby działało radio to z USB poliftowe ? Czy ktoś jest w stanie mi pomóc lub najlepiej wymienić w okolicach Poznania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany wyświetlacz ( ważne aby był z megany i nie miał przycisków obok wyświetlacza)  , radio i przeróbka instalacji lub zakup odpowiedniego adaptera do radia

Jak ma być zestaw głośno mówiący to dokładka mikrofonu w podsufitce i dołożenie instalacji do mikrofonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!