Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ustawienie rozrządu f4r 2.0 tce


henek14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przychodzę z problemem jakim jest rozrząd. Mianowicie wymieniałem rozrząd wraz z KZFR i kołem wałka rozrządu. Zacząłem od zblokowania wału korbowego, bolec wszedł w odpowiednie miejsce, blokując wał korbowy w jedną i w drugą stronę (prawidłowo?). Następnie założyłem blokady na walki, były w poziomie ustawione. Następnie powymieniałem wszystkie koła dokręcając lekko by założyć rolki i pasek a następnie właśnie bez blokady kół (ponieważ nie wiem jak ja załozyc bo chyba nie pasuje z zestawu zakupionego na allegro) zacząłem dokręcać śrubę od KZFR i następnie nakrętke od koła walka rozrządu. Wszystko miało być cacy a tu patrzę że blokadę walków mi zgięło. Następnie zdjąłem wszystkie blokady, zakręciłem dwa razy kołem by sprawdzić jak się zachowuje i no walki już się nie schodziły w poziomie. A więc, spowrotem założyłem blokadę wału korbowego, przy tym podejściu  wał blokuje się tylko przy kreceniu w prawo, natomiast w lewo blokuje po jakimś tam ruchu (?). Następnie polozowalem śrubę od koła KZFR oraz nakrętke od koła walka rozrządu i przekręcając wałkiem od turbiny, ustawiłem je do poziomu - blokady. I teraz pytanie czy jest wszystko w porządku?
Jutro zrobię sobie taki klucz z płaskowników z blocami na szerokość otworów w KZFR i koła walka rozrządu żeby je przytrzymać i dokręcić. Ale głowie się czy będzie dobrze ustawiony rozrząd. Dodatkowo zastanawiam się dlaczego za pierwszym razem gdy włożyłem blokadę wału korbowego, zblokowało go i w prawa i w lewą stronę bez najmniejszego luzu a za drugim razem blokuje go w prawa a w lewą po jakims tam małym przeskoku? 
Mam nadzieję że komuś będzie się chciało przeczytać cały post i coś poradzić. 
Auto to megane 3 2.0 tce GT z silnikiem f4r 872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!