Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I ph II] 1.6 16V RXE


szopenu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu rozglądam się za meganką I.

Znalazłem taki:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5997969

 

Co sądzicie? Cena nie jest za niska?

Do tej pory jeździłem corsą, i wszyscy mnie straszą przed francuzami, ale podobno meganki to udane modele. Czy ten konkretny 1.6 16V jest pospolity i jakie ma papiery?

 

Z góry dziękuje za każdą wskazówkę

szopenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowa wersja przejściowa, ma parę detali z ph1, a z wyglądu to ph2 (tak wtedy wychodziły)

widać, na zderzaku tylnym, że listy były zdejmowane albo jakaś przycierka była

szkoda, że klimy nie ma (dla mnie to dyskwalifikujące)

 

ogólnie autko wygląda całkiem całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena powinna byc z przodu nad przednią szybą?.

 

Jutro rano jade autko obejrzeć, oby sie nie okazało, że ma więcej niespodzianek.

No i zobaczymy jaki właściciel, jeśli szczerze opowie co się działo to może jednak warto się zainteresować...

 

P.s.

Czy w Warszawie znacie jakiś serwis godny polecenia gdzie chętnie biorą takie starsze meganki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgnieciona klapa to standardowe "wyposazenie" miejskiego auta ;-)

zgadzam się, moja tez nie jest jak nowa a przyjechała juz taka z Francji :mrgreen:

 

Antena powinna byc z przodu nad przednią szybą?.

tak, widać na zdjęciach mocowanie, jak napisał Human Resources koszt ok 50 zł, a może była zdjęta np przed myjnią.

 

na co zwrócić uwagę?

standard, kierownica, gumki na pedałach (jeśli jeździł dużo po mieście, a jeździł na pewno i to w Warszawie więc lewa powinna być mocno wyjechana od zdejmowania nogi ze sprzęgła), gałka zmiany biegów.

Zaproponuj papierosa, będziesz wiedział czy właściciel palący czy nie. Palce w ruch i szczeliny posprawdzać. Jak coś nie pasuje to od razu mówić i obserwować reakcję sprzedającego. Dużo można pisać. Cena jest ciekawa, a ze zdjęcia trudno jest cokolwiek powiedzieć, trzeba zobaczyć.

Jeśli chodzi o serwis to w Wawie byłem tylko na Bemowie, ale mi nie pomogli, tylko kasę zapłaciłem i zepsułem sobie humor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica

Tu bym nie przesadzał, kierownice w tych megankach jeśli nie ze skóry, to mogą być w kiepskim stanie a szczególnie w autach, które garażowały pod chmurką. Materiał jest takiej sobie jakości i wydaje mi się, że podatny na działanie światła (ciepła) słonecznego. Z tej też przyczyny górna część koła kierowniczego jest bardziej "sucha", spękana i podatna na wykruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byłem dziś rano obejrzec auto, oto co zobaczyłem:

- komputer zwariował, wszystkie wskazówki na desce rozdzielczej podkskakiwały dziwacznie zamiast wskazywac prędkość, obroty, temp i paliwo. (gość powiedział, że mu to się zrobiło dziś rano)

- ślady rdzy na tylnych zakolach

- niekompletne (wymienione) lewe lusterko

- ślady poprawek lakierniczych na wgnieceniu z tyłu

- odstające plastiki nad zderzakiem z przodu

- brak anteny (tak jak ktoś już zauważył)

 

Generalnie tyle na pierwszy rzut oka, cena już wydaje mi się bardziej zrozumiała. Będe szukał dalej ale duży plus że jest to 1.6 16V bo jechało się faktycznie przyjemnie.

 

Czy naprawa komputera to duży wydatek ? (w związku z tym że wskazówki na desce zwariowały)

 

Pozdrawiam

KP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszyliśmy to wariowały, po 10 minutach jazdy jak już wracaliśmy same się uspokoiły.

Troche mnie to odstraszyło, czy o takiej awarii się czasem słyszy w megankach. Gość (pośrednik) powiedział, że już tak miał ale w peugeotach 406.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

może tak być, albo manetka już powoli kwalifikuje się do wymiany.

U mnie jak włączy się najszybszy tryb pracy wycieraczek to wtedy nie działa przycisk od kompa,

Tak czy siak, niska cena usprawiedliwiona :mrgreen:

 

Nie cytujemy posta w całości, pisząc bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin. :) - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena spadła do 9300.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6049633

 

Ale nadal boje się tej rdzy i ogólne wrażenie przy oglądaniu bezpośrednio jest nieco gorzsze niż ze zdjęć. Myśle czy nie dopłacić z 2000zł i znaleźć coś pewniejszego (bez rdzy, o mniejszym przebiegu może)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Teraz wpadł mi w oko taki egzemplarz, troche droższy ale i o 2 lata młodszy. Też bez klimatyzacji ale dla mnie to nie jest warunek bezwzględny. Jutro jade go obejrzeć. Czy generalnie rocznik 1999 się różni jakoś od 2001?

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5360547

 

Pozdr,

KP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!