Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze światłami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam renóweczkę megane z 97' 1.6e 8V 90KM, i mam problem ze światłami, otóż po przekręceniu manetką zapalają mi się światła postojowe, a jak przekręcę drugi raz to zamiast zapalić się światła do jazdy dziennej to nic się nie dzieje. Zajrzałem do żarówek i są wporządku, następnie otworzyłem skrzyneczkę z bezpiecznikami które znajdują sie pod kierownicą po lewej stronie i po zdjęciu tej klapki ujrzałem wszystkie bezpieczniki, ale na pokrywce którą zdjąłem też są bezpieczniki ale jest ich tylko kilka. Powiedzcie mi czy te bezpieczniki z pokrywki są aktywne czy to tylko jakieś zapasowe? dodam iż jeden z tych bezpieczników koloru niebieskiego 15A jest wyraźnie zjarany. Czy to może być przyczyną braku swiateł do jazdy dziennej?? dodam iż poza bezpiecznikami znajdującymi sie na pokrywce sprawdziłem wszystkie inne i są w porządku. Napiszcie proszę gdzie może tkwić jeszcze przyczyna? Podaję nr GG 4138822 pomóżcie proszę bo elektryk ze mnie żaden a bez świateł ani rusz:( Pozdrawiam i z góry dziękuję za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do żarówek i są wporządku

 

Na oko oceniłeś stan żarówek? Jeśli tak, to nie jest to najlepszy sposób do oceny, czy żarówka jest spalona, czy też nie. Niedawno u mnie przepaliła się żarówka i na oko po niej nie było tego widać. Może po prostu spaliły się obie na raz i dlatego nie świecą. Światła drogowe masz? Spróbuj włożyć jakąś żarówkę i sprawdź, czy przyczyna nie tkwi tylko w spalonym włóknie żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Panowie myslicie o tych bezpiecznikach na tej pokrywce? bo tak jak pisałem jest tam spalony jeden 15A bezpiecznik koloru niebieskiego, światła drogowe są, ale powiedzcie mi czy żarówka od jazdy dziennej to taka duża?? bo z tego co wiem to tam są 2, jedna taka malutka to jest od postojowych chyba a w tej dużej są dwa rodzaje światła, tzn długie i do jazdy dziennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struś, Ty się nabijasz czy naprawdę jako kierowca nie wiesz jakie światła są w aucie :mrgreen: Tak nawiasem dobrze pisałeś, w poprzednim poście że elektryk z Ciebie..............

Odpowiedz sobie sam, czy do tych bezpieczników na klapce dochodzą jakieś przewody :)

Poza tym zamiast pisać bzdety, postaw koło kompa zgrzewkę browarków usiądź wygodnie i przystąp do lektury forum. Dowiesz sie wiele ciekawego, co umknęło Ci na kursie prawa jazdy i trochę na fizyce w szkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

browara to tak na marginesie to bym sie napił ale tak powaznie, to chodzi mi o te bezpieczniki na klapce, tam nie ma przewodów ale są na górze klapki dwie blaszki, które mogą być stykiem, dlatego pytam czy te bezpieczniki na klapce to sa włożone tak od picu by były czy mają jakiś wpływ na działanie lub nie działanie czegoś w aucie? A lekturkę na temat renówki ściagnałem sobie i tam nie ma pokazanych tych bezpieczników o które pytam. A poza tym to nie powinieneś kolego się tak oburzać bo nie każdy musi sie na tym znać, jak jesteś takim geniusiem to powinieneś odpowiedzieć na pytanie, bo uważam że sam wiele rzeczy nie wiesz, inaczej to by tutaj nikt nie zagladał i nie pisał. Po prostu jak nie potrafisz udzielić informacji to sie do tego przyznaj a nie wypisujesz mi o kratce piwa i szukaniu w necie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki ktora znajduja sie na oslonie skrzynki to sa bezpieczniki zapasowe. Sa tam po to ze jak ci sie przepali jakis to mozesz od razu wymienic a nie latac po sklepach i szukac. Jezeli masz juz tam przepalony 15A to moze sprawdz w szkynce wszystkie niebieskie bezpieczniki. Moze poprzedni wlasciciel mial problem z nim i dlatego zostal tylko jeden spalony.

 

Co do swiatel to moze kup zwykla zarowke i sprawdz czy dziala. Jezeli nie to na klapce od skrzynki na pewno masz schemat opisanych bezpiecznikow i sprawdz czy sa ok.

 

Tak nawiasem mowiac to nie dziwie sie koledze, ze troche go ponioslo ale takie rzeczy kierowca powinien wiedziec. A co do czytania forum to jest prawda. Duzo rzeczy jest juz omowione i powtarzanie sie tych samych problemow jest meczace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Struś,Dałeś poznać jakie masz pojęcie o elektryce w aucie. Choćbym Ci to i namalował to z takimi podstawami, to i tak będzie pismo klinowe. Z tej też przyczyny radzę poszukać i poczytać w tematach na forum o tym mówiących. Co do blaszek na klapce, to są one po to by klapka nie "wylatała" a bezpieczniki na klapce to rezerwa w przypadku przepalenia któregoś, byś nie musiał takich drobiazgów w bagażniku szukać. Jest tam jeszcze miejsce na taką pensetkę do wyciągania przepalonych bezpieczników. CZYTAJ BO WSZYSTKO O CO PYTASZ JUŻ NA FORUM JEST NAPISANE. To wymóg zapisany w regulaminie, którego znajomość potwierdziłeś podczas rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeje kotleta i nadam wątek bliższy tematowi.

 

Otóż w mojej Megi spaliła się żarówka kontrolki świateł drogowych. Więc przedwczoraj wymieniłem żarówkę. Po wymianie okazało się że po włączeniu świateł mijania świeci się kontrolka świateł drogowych (długich) a po włączeniu długich ta kontrolka gaśnie. Na początku myślałem że jakiś problem z zegarami, może w kostce przy zegarach...?? Ale okazało się że problem jest z samymi światłami.

Otóż włączam światła mijania - jest ok - światła świecą. Włóączam światła długie - jest problem - w prawej lampie jest światło długie a w lewej lampie całkiem gaśnie żarówka H4 i świeci się tylko postojowe.

 

O co chodzi.??

 

Dodano: 01 sie 2012 - 21:55

Gdzie szukać przyczyny.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zacząłem od żarówki bo po pierwsze - ta kontrolka - co ma żarówka do kontrolki a po drugie włączając światła mijania świeci więc wydaje się być ok, chyba że ten problem z kontrolką i ze światłami to dwie różne historie... Ale sprawdzę to zobaczymy.

 

Dodano: 02 sie 2012 - 20:21

Kupiłem nową żarówkę - zamontowałem, efekt - to samo. Więc żarówka nie jest winna. Co może być przyczyną.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!