Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkało to i mnie. Pedał hamulca wpada w podłogę, po podpompowaniu jest twardy. Serwo pracuje prawidłowo, pedał twardnieje przy zgaszonym silniku, po odpaleniu schodzi w dół, jednak idzie do samego końca. 

 

Co jest zastanawiające : Po pierwszym odpowietrzeniu i wymianie płynu, doslownie po dwóch tygodniach ściemniał do tego stopnia że wyglądał gorzej niż przed wymianą.

 

Teraz zaczyna być ciekawie. Przy drugim odpowietrzeniu i zmianie płynu tylko Z LEWEJ strony auta lecial brudny plyn. Lewy tyl oraz lewy przod byl zapowietrzony do tego stopnia że syknęło powietrzem jak z dezodorantu. Prawa strona auta (przód oraz tył) czyściutki płyn, zero powietrza. Przepompowany został conajmniej litr płynu przez cały układ. 

 

Pompa podaje cisnienie tak jak trzeba. Im mocniej wcisnę pedał tym mocniej rośnie cisnienie. Przy pedale w podłodze dobija do 120bar i trzyma dopóki nie odpuszczę. Co prawda pierwsze pare cm nie dzieje się nic, dopiero od połowy położenia pompa reaguje. Hamowanie wygląda tak, że auto reaguje na pierwszy dotyk i odpuszcza mogę jechać z nogą na hamulcu, dopóki mocniej nie wcisnę. 

 

Jedna rzecz która mnie jeszcze zastanawia to taka, że przy mocnym wciśnięciu hamulca i przytrzymaniu go zmienia się dźwięk silnika na taki lekko terkoczący. Przy przytrzymaniu hamulca ten również twardnieje.

 

Może będziecie mnie w stanie na coś naprowadzić. Auto w środę idzie znow do mechanika, będzie wszystko sprawdzał krok po kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krauziak napisał:

Prawa strona auta (przód oraz tył) czyściutki płyn, zero powietrza.

Przepompowany został co najmniej litr płynu przez cały układ. 

Płyn hamulcowy wymienia się co 2 do 3 lat, nie rzadziej niż co 60 tys. km;

     - bo jest higroskopijny i traci swe parametry,

27 minut temu, Krauziak napisał:

Hamowanie wygląda tak, że auto reaguje na pierwszy dotyk i odpuszcza ;

  - mogę jechać z nogą na hamulcu, dopóki mocniej nie wcisnę. 

Sprawdź ;

   - szczelność wężyka przy serwie i pompie vacu,

   - stan styków czujników przy pedałach;

          -  hamulca, sprzęgła.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam,że na komputerze nie ma żadnych błędów jeżeli chodzi o hamulce .Ręczny działa poprawnie,Sprzęgło też . 

 

Gdyby było padnięte coś od vaccum to czy auto nie miałoby problemu z mocą?Wszak to wszystko chyba działa ciśnieniowo w dieslu? Po odpowietrzeniu hamulce brały od samej góry tak jak powinno być.Po podpompowaniu też tak się dzieje na chwilę. Na początku roku miałem zmieniane przednie tarcze+ klocki,ale bardzo wątpie aby to miało jakiś wpływ.Problem zaczął się dobry miesiąc wczesniej.Powoli zaczynały słabnąc,ale nie było to nic strasznego . Teraz jest strach wyjechać tym autem gdziekolwiek,dobrze że mamy drugie auto ,inaczej byłbym uziemiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło coś takiego. Nie wiem jak to rozumieć? Wczesniej nie miałem żadnego błędu w module ABS. Przeprowadzilem test pompy, cos zabuczało pod maską, test wyszedł pomyślnie. Następnie przeprowadziłem test czujnika granicznego siły hamowania i jakby pedał przestał tak mocno mięknąć? 

Screenshot_2021-06-11-19-05-30-718_org.pyrenteam.pyclip.jpg

 

 

EDIT. Wymiana pompy hamulcowej rozwiązała problem.Póki co jest spokój.

Edytowane przez Krauziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!