Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z silnikiem Megane 1 1.4 16v, szarpanie, drgania i dziwny dźwięk wydechu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Już od jakiś kilku miesięcy męczę się z problemem z nierówną pracą silnika. Jest to szczególnie odczuwalne na niskich obrotach. Dodatkowo komputer wyrzuca błąd (w załączniku). Nierówna pracą silnika odczuwalna jest szczególnie jak się stoi, czuć szarpanie spowodowane tym, że silnikiem rzuca. Dodatkowo mam wrażenie, że dźwięk wychodzący z rury wydechowej jest inny i samochód ma jakby mniej mocy. Co już wymieniłem:
-Świece
-Sonda lambda za katalizatorem
-Olej i wszystkie filtry
-Pompa wspomagania
-Pasek

Naprowadźcie mnie proszę, co to może być, mechanik cały czas powtarza, że nie ma się czym przejmować ale czuję, że samochód chodzi inaczej i chciałbym coś z tym zrobić a sam w temacie mechaniki jestem raczej zielony. W załączniku zdjęcie błędu i filmy, także z urządzenia diagnostycznego.

 

200081216_995964011229859_861389150400981836_n.jpg

Edytowane przez cinekxD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • cinekxD zmienił(a) tytuł na Problem z silnikiem Megane 1 1.4 16v, szarpanie, drgania i dziwny dźwięk wydechu
11 godzin temu, cinekxD napisał:

  Nierówna pracą silnika odczuwalna jest szczególnie jak się stoi, czuć szarpanie spowodowane tym, że silnikiem rzuca.

   Co już wymieniłem:
     - Świece
     - Sonda lambda za katalizatorem
     - Olej i wszystkie filtry
     - Pompa wspomagania
     - Pasek

Skoro jest sonda za katalizatorem to ;

   - jest to prawdopodobnie wersja z elektroniczną przepustnicą  -  wprowadzona pod koniec 2001 r,

W I rzędzie ;

   - zakręć  gaz  na butli,

   - pojeździj na samej  benzynie, 

Z pomiarów wynika, że ;

   1/ sonda przed katalizatorem do wymiany ;

         - żywotność  sond to ok ; 100.000 - 160.000 km  -

   2/ podciśnienie w dolocie jest za wysokie, masz  40 kP ; powinno być ; 28 - 36 kPa,

       a/ wymienić filtr powietrza ,

       b/  przytkany przewód serwa hamulcowego,

       c/  nie drożne wężyki recyrkulacji par benzyny,

       d/  wężyk oparów benzyny - wciskany w przepustnice musi być szczelny

       e/  przytkana odma olejowa,

  3/ Świece i cewki muszą być czyste i suche,

  4/ Do przeczyszczenia ;

     a/  przepustnica oraz map - sensor,

     b/  styki czujnika temperatury cieczy chłodzącej,  

 5/ Kiedy zmieniany był rozrząd???

      - koło pasowe wału z amortyzatorem gumowym, tylko oryginał, przebieg max 120.000 km,

     -  a przy jeździe po mieście i na krótkich dystansach - jeszcze wcześniej.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerną odpowiedź! Samochód kupiłem w styczniu tego roku i poprzedni właściciel mówił, ze rozrząd robił przy 80 tyś. A co do gazu to jest to czysta benzyna.

Edytowane przez cinekxD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cinekxD napisał:

Samochód kupiłem w styczniu tego roku i poprzedni właściciel mówił, ze rozrząd robił przy 80 tyś.

Przy kupnie używanego auta, nie wierzy się w zapewnienia poprzedniego właściciela;

  - rozrząd należy zrobić w I-wszej kolejności,

  - polecam markowy olej 5W40 np;Valvoline,

Z którego roku auto?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z 2001 roku. Olej był wymieniony zaraz po zakupie właśnie na 5W40 tyle ze Elf. Dodam jeszcze, nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tą sprawą, ale gdy jedzie się powoli i zahamuje to słychać taki odgłos jakby coś tak chrobocząco odbijało i pedał hamulca idzie lekko w górę, tak jakby włączał się ABS tylko, ze bez żadnego powodu.

Edytowane przez cinekxD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, cinekxD napisał:

pedał hamulca idzie lekko w górę, tak jakby włączał się ABS tylko, ze bez żadnego powodu.

Wymiana płynu hamulcowego ;

    -  co 2 do 3 lat ;

    -  odpowietrzenie układu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!