Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megi szarpie przy szybszym puszczeniu sprzęgła - kontrolka check engine


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch dni zmagam się z problemem szarpania w Megi 1.4 16v 2002r benzyna. Wcześniej szarpania przy szybszym puszczeniu sprzęgła była wyczuwalne ale nie aż tak. Teraz pojawił się większy problem gdyż przy zmianie biegu i szybszym puszczeniu sprzęgła zaczyna szarpać silnikiem, czuć jakby 'moc' spadła na sekundę i zapalają się kontrolki check engine/stop na 2 sekundy po czym gasną i wszystko wraca całkowicie do normy. 

 

Na czym moze polegać problem? Dodam że mieszkam w mieście więc raczej poruszam się zawsze wg typowo miejskich prędkości. Czy wpływ na to szarpanie mógł mieć poziom rezerwy paliwa? Niestety nie jestem w stanie określić kiedy były wymieniane cewki i świece. Filtr powietrza, olej i filtr oleju były wymieniane terminowo w ciągu ostatniego roku. Uszczelki na przepustnicy 2lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, animare napisał:

 -przy zmianie biegu i szybszym puszczeniu sprzęgła zaczyna szarpać silnikiem,

 -czuć jakby 'moc' spadła na sekundę i zapalają się kontrolki check engine/stop na 2 sekundy,

 - po czym gasną i wszystko wraca całkowicie do normy. 

Sprawdź stan czujników przy pedale sprzęgła,

6 godzin temu, animare napisał:

Niestety nie jestem w stanie określić kiedy były wymieniane cewki i świece.

Wymień świece,

Cewki i świece muszą być co najmniej;

  -  czyste i suche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystko z tego sprawdzone i wymienione. Po dłuższej jeździe no 30minut problemu nie ma. Wydaje mi się że w wilgotnej/deszczowej porze problem się nasila. Wczoraj była idealna pogoda i cisza. Silnik dalej się dławi, dzisiaj rano sytuacja się powtórzyła raz a kilka dni temu kilkanaście razy się przydusił. Wydaje mi się że na jakiś kablach musi być zwarcie lub coś nie łączy tylko nadal nie wiem gdzie szukać przyczyny. Po niedzieli chyba oddam auto do sprawdzenia nie mniej wolał bym problem rozwiązać sam żeby nie wymieniać na ślepo części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, animare napisał:

Po dłuższej jeździe no 30minut problemu nie ma.

Wydaje mi się że w wilgotnej/deszczowej porze problem się nasila.

Do kontroli ;

  - stan pokrywy upc,

  - stan styków w upc;

     - czyszczenie styków,

  - czyszczenie przepustnicy i map-sensora,

W dniu 4.08.2021 o 00:45, animare napisał:

mieszkam w mieście więc raczej poruszam się zawsze wg typowo miejskich prędkości.

Jeżeli jest dużo jazd po mieście i na małych odległościach;

    -zalecane jest co jakiś czas wypad za miasto,

   - dać po garach ( 3000 obr/min ) na dystansie ok;100 km,

   - celem przedmuchania katalizatora 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I problem rozwiązany, jutro jadę w trasę więc myślę że nie będzie żadnych niespodzianek. Problem był z masą i kablami podłączonymi do silnika, na łączeniach były zaśniedziałe i przy zmianie biegów często nie łączyły. Wyczyszczenie wszystkiego z rdzy i podłączenie na nowo aktualnie rozwiązało problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!