Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane IV GT 1.6dCi - pomoc


Krzysiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed zakupem MEGANE IV GT 2018r - Skrzynia automat EDC - 1.6dCi - 163 KM - tutaj rodzi się pytanie,

- Czy to pełnoprawny GT? Czy ma wszystko to co w wersji z silnikiem benzynowym (1.6 TCE 205 KM) w środku ? (na zewnątrz zderzaki GT ze znaczkiem z przodu GT z tego co widzę z fotek.

- Ogólnie jak się sprawuję ten silnik 1.6 dCI ? Czy warto ?

Jakby ktoś coś podpowiedział byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik bardzo OK, ale krótka seria produkcji = drogie części = mało używek.

Skrzynia w zasadzie jak ktoś lubi EDC jakościowa da radę. Ja nie cierpię, bo w zasadzie mijają się ze swoim celem, czyli jazdą po mieście, gdzie miały umilać życie bez wachlowania wajchą. Te skrzynie "nie umieją" pełzać w korkach. Taka ich budowa, można powiedzieć tradycyjna, to nie wielopłytki cierne w koszykach.

Pamiętaj, że przesiadając się z III wskoczysz na inny poziom jakościowy. Niestety ten niższy. IV powstała w latach cięć w Reno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. 

Podpinam się pod temat bo jestem posiadaczką Megane Gt Sport 2017 automat. Autko mam około roku i ogólnie nie mam zastrzeżeń jedynie dziś pojawił się problem który rozwiązałam ale boję się że się powtórzy. Po odpaleniu auta i przełączeniu na bieg R bądź bieg D nie mogłam ruszyć z miejsca. Literki te migały, dodawałam gazu a auto stało w miejscu. Po resecie akumulatora błąd zniknął i ruszyłam. W Google pierwszy wpis dotyczący tej usterki to informacja o przełączniku multisekcyjnym ze dostała die woda i to był powód. Fakt jest taki że w piątek kiedy wracałam z urlopu cały dzień lało i dziś też do południa. Czy to może być powód, może ktoś z Was podpowie co robić, ale czy jechać na komputer do serwisu? 

 

Pozdrawiam Anetta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wyschło, to nie ma po co. Ewentualny błąd niczym nie skutkuje, chyba że chcesz sprzedać samochód i ktoś postawi Ci warunek podłączenia go do komputera. To są niezłe skrzynie, trwałe, potrafi się sypnąć sterownik, wtedy skrzynia nie komunikuje się. Proste jak budowa cepa, Filozofia oparta na siłownikach, ale to się sprawdza. Jak już tak bardzo chcesz tą EDC to chyba właśnie z Renówki najlepsza jest. No, jakość III przewyższa standardy konkurencji dość mocno. Sam niebawem dobiegnę 0,5mln i trzeba powiedzieć, że jakościowo to samochód jak na te spsiałe czasy wyjątkowy.

Tu taki filmik o EDC: Automatyczna skrzynia biegów Renault EDC opinie, zalety, wady, usterki, olej, koszty napraw? - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupiłem M4 gt 3 tygodnie temu , wcześniej czyli 2 lata temu miałem M4 1.2 tec z 2018 co prawda tylko przez 6 miesięcy bo wolne to było ale już wiedziałem ze mi się to auto podoba tylko ma mieć silnik o większej mocy ale mogę napisać to nie będzie ci łatwo kupić cos rozsądnego. Zanim sprzedałem swoją kia proceeda gt ze 2 miesiące szukałem M4GT na portalach generalnie salon polska i bez wypadek a takich jak na lekarstwo bo tylko taka mnie interesowała a jak już cos było to przebiegi kosmiczne i takie same ceny albo  śmietniki z niemiec czy francjii po dzwonach. Dzwonisz sprawdzasz słuchasz bajek handlarza i siadasz zrezygnowany ze w tym kraju nie można kupić czegoś normalnego i uczciwie . Znalazłem białą gt z 18 roku salon polska ale była podłubana , mapa silnika zmieniona wycięty katalizator sportowy wydech nalatane 68000 tys wgięty próg i cena 79000 . Raczej była pałowana wiec szkoda było kasy na nią wydawać. I któregoś pięknego dnia pojawiła się w Gdyni w salonie renault M4GT bez wypadek salon polska ze wszystkim co mnie interesowało z wyposażenia, jeden właściciel nalatane 35000 pełen serwis za bagatela 79900 ? . I co było zrobić potargowane a łatwo nie było i zaliczka 5k w ciemno tego samego dnia żeby mi gwiazdy nie podkupili. A następnego dnia wycieczka pociąg weryfikacja stanu i powrót 470 km ze średnią z trasy 137 km/h :) - tak pokazał komp przy drugim tankowania 100 km od domu  bo pierwsze było w Gdyni pod korek ?

Tak wiec życzę udanych poszukiwań ale nie będzie łatwo cos kupić chyba ze nie masz dużych wymagań co do stanu pojazdu a te niestety podbijają koszty zakupu

Edytowane przez mareknitko
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!