Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

odpowietrznik cylinderka ukręcony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! dziś wymieniałem 12 letni płyn hamulcowy w mojej megi- niestety nie poszło tak łatwo:( w tylnym prawym kole ukręcił się odpowietrznik cylinderka. Nic nie cieknie, tylko nie wymieniłem na tej linii-tył prawy płynu. Da się to jakoś wykręcić czy cały cylinderek trzeba zmieniać? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinMTC, w zasadzie jeśli nie zapowietrzyłeś to można tak jeździć. Z opisu wynika, że nie jest zapowietrzony a tylko nie przepompowany nowy płyn. Można z tym jeździć. Jeśli natomiast zdecydujesz się coś z tym zrobić, to pozostały tylko wykrętaki ale musisz od razu mieć nowy odpowietrznik, by wkręcić w miejsce tego ukręconego. Natomiast nowy cylinderek kosztuje około 40 - 60 pln i trochę więcej roboty. Należało by także wymienić w drugim kole tej samej osi. Musisz się liczyć z problemami odkręcenia przewodów ciśnieniowych, jak i śrubek mocujących cylinderki do tarczy kotwiącej. Gdy ja wymieniałem to zastosowałem podgrzewanie palnikiem gazowym, takim do lutowania rurek miedzianych. Bez tego było nie do ruszenia albo z takim efektem jak u Ciebie. Przemyśl za i przeciw i sam podejmij decyzję, czy wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie :)

Jeszcze jedno pytanie żeby nie pisać nowego posta. Chodzi o wracanie szczęk i klocków- u mnie jak zauważyłem wszystkie koła trzyma lekko cały czas. po podniesieniu auta koła się lekko nie kręcą tylko czuć opór i koło się szybko zatrzymuje. Dodam że przód piszczy podczas skręcania kierownicą (prędkość ok 80 km/h) co to może być? Pomocy bo już mam tego dość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie żeby nie pisać nowego posta.
Nie pisać nowego posta tylko skorzystać z opcji :) i poczytać o łożyskach i prowadnicach zacisku które się czyści i smaruje. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!