Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik poziomu oleju-problem. Zdjecia


Tommi3737

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Na początku chciałem powiedzieć że przeczytałem wszystkie tematy dotyczące poziomu oleju-jednak żaden nieodnosił się do megi 1 ph2. Także woli jasności założyłem nowy.

Moja megi 99r PH2-1.6 16v K4M

W dalszym ciagu-po 4 miesiącach od kąd kupiłem MEgi pokazuje mi olej na ful. Od samego początku pokazuje full. Przeczytalem juz wszystkie wskazane wątki i nieznalazłem zadnego rozwiązania. U mnie sprawa wyglada tak ze pokazuje mi wszystkie kwadraciki(full) zawsze-również jak olej był spuszczony do zera.

-Ostatnio się wziołem i odłączyłem kabel od tego czujnika oleju->przekręcam kluczyk a on że oil OK(full)

-wykręciłem ten czujnik i zastanawia mnie-jak on dziala-na jakiej zasadzie??i co sie może w nim psuć?? czy ten mój czujnik jest w porządku czy coś brakuje??

-Co ciekawe-po wykręceniu tego czujnika-przemyłem go troche w WD40. I RAZ-jedyny w życiu pokazał coś innego niż MAXIMUM(a dokladnie pokazał połowę)-ale to bylo tylko raz i nie zaraz po jego zamontowaniu ponownym tylko po jednym dniu.

 

czy ktoś może mi pomóć??Jakiś pomysł??CZy ten czujnik wizualnie wygląda w porządku?? czy jest w nim coś co moze sie popsuć?? W którymś posie przeczytałem że tam powinna być jakaś rurka w tym czujniku-u mnie niema żadnej rurki...

 

1d08d3f556e8ca90.jpg

b85374f279c04052.jpg

009da4354d98fc61.jpg

8e20961e0927fbe1.jpg

95ec63d7cc9f8fa8.jpg

 

jeszcze jedno-czy to co pokazuję to jest faktycznie ten czujnik poziomu oleju czy moze jakis inny?? może ktoś z was ma jakąś fotke, link do miejsca gdzie mógłbym zobaczyć jak on wyglądać.

 

Ten wykręcony został z przedniej czesci silnika.

 

[ Dodano: 2008-08-17, 23:03 ]

Jeszcze jedno-znalazłem coś takiego na necie-czy tak wlasnie powinien wygladać również czujnik poziomu oleju u mnie w megi??klik' link

 

Jeśli u mnie brakuje tego bagnecika to gdzie on jest?? i w jaki sposób mógł się złamać??

Cyz ja napewno wykręciłem dobry czujnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik poziomu oleju, to czujnik rezystancyjny (oporowy) i wkręcony jest w tylną ścianę silnika a nie z przodu. Więcej jest tu: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=3535

 

Jak chcesz sprawdzić czy zmieniają się wskazania na wyświetlaczu oleju, to:

1) wypnij przewód z czujnika,

2) jeśli chcesz sprawdzić jak zmienia się ilość kółek na wyświetlaczy wystarczyłoby podpiąć potencjometr obrotowy do przewodów czujnika, jednak nie znam zakresu oporu w jakim pracuje sam czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos mi przyblizyc gdzie on jest-kolo czego np.

 

[ Dodano: 2008-08-20, 22:58 ]

Dzisiaj znalazłem ten czujnik.Wykręciłem go. Popsikałem wszystkie styki wd-40-wyglądają jak nowe-zero korozji.

Sam czujnik tez wygląda w porzadku-ten cienutki drucik który jest w środku wygląda na niezerwany. CO ciekawe:

-odpiąłem kabel od czujnika-pokazuje OIL oooooo (full)

-wyjąłem czujnik z silnika-podłączyłem go poza silnikiem pokazuje OIL oooooo (full)

-z tego co zauwazylem to kabel od czujnika idzie wprost do komputera

 

Teraz pytanie-jak to mozliwe ze bez czujnika, wlasciwie w kazdym momencie pokazuje mi OIL oooooo (full)??

 

załączam kilka fotek dotyczącyh mojej naprawy-moze sie komus przydadzą.

 

PROSZE POMÓŻCIE

 

570d9307d744979e.jpg

 

To jest najlepsze-czujnik w ręce-a on pokazuje OIL OK :)

a4af4fef43e54709.jpg

0a1c2bece9f15653.jpg

5fc5c9e9aef8c154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz jakieś napięcie na kostce kabla. I rezystancję czujnika. Możesz też zewrzeć styki w kostce na krótko (nic się nie uszkodzi). Może czujnik jest przerwany i jakiś magik "uzdatnił" furkę przed sprzedażą np. chowając rezystor w kostce - stara indiańska sztuczka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!