Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszki silnika - szarpanie


adrach

Rekomendowane odpowiedzi

Pół roku temu wymieniłem tylną poduszkę silnika (fotka 1) - mocno drżała gałka biegów i trochę sam silnik. Po wymianie z gałką biegów było lepiej, ale nie idealnie!

 

Wczoraj wymieniłem prawą (górną) poduszkę silnia (fotka 2) - odkryłem, że jest zerwana jej gumowa część. Po wymianie drania silnika i gałki biegów zmalały, ale to znów nie jest ideał - wciąż gałka drażniąco drga.

 

Co mogę jeszcze wymienić, aby "uspokoić" drgania silnika i gałki biegów?

 

---------------------------------

 

Druga kwestia, która według mnie wiąże się z poduchami, to dość wyraźnie wyczuwalne szarpnięcia silnika, gdy gwałtownie naduszę/puszczę pedał gazu w czasie jazdy. Jaka może być tego przyczyna, bo myślałem wcześniej, że poduchy silnika, ale po wymianie tych dwóch szarpnięcia wciąż występują.

.

post-3967-1219009316_thumb.jpg

post-1-1219009316_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem spore przejścia z poduszkami i powiem Ci, że jedynie oryginały trzymają się jako tako. Większość zamienników szybko pada. Jak chcesz wymieniać to tylko 3 poduszki na raz. Inaczej to nie ma sensu.

 

Możesz też pokombinować i jedną nową poduszkę (tę od skrzyni biegów) oddać do wulkanizatora aby zalał ją całą gumą (utwardzi to ją) i drgania będą mniejsze. Kolejną rzeczą jest usztywnienie drążka zm. biegów po przez poprawienie mocowań sztycy idącej do skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam podobne problemy z moim Scenikiem.Jak przyspieszam lub puszczam noge z gazu odczuwalne i slyszalne jest przemieszczenie silnika zwlaszcza jak jest zimny.Wymienialem gorna poduszke 2 razy (nie orginał), ta skretna od skrzyni tez wymienialem i przez kilka miesiecy po wymianie bylo lepiej a teraz znow slychac stuki i odczowalne sa szarpniecia silnika ktore mocno sa widoczne na lewarku.Nie wiadomo co z tym dzialac.Mozna by kupic oryginalna poduszke ale pytanie czy to cos zmieni?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam tej poduszki pod silnikiem nie wymienialem tylko w serwisie gdzie reperuja tylko renowki i mechanik stwierdzil ze mymienia tylko ta gorna bo jest zerwana i tyle.Zaplacilem za poduszke z wymiana 160 zł trwało to 15 min.W ASO sama poduszka kosztuje 366 zł.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem te poduszki samodzielnie - nie są to skomplikowane operacje. Nie znam cen w ASO, ale jeśli już, to zdecyduj się na wymianę w zaufanym warsztacie, ale nie w ASO - będzie z pewnością taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplacilem za poduszke z wymiana 160 zł trwało to 15 min.

Pzdr

 

poważnie aż tyle ?? <czerwona> nie pamiętam dokładnie ile zapłaciłem za komplet poduszek, ale nie odczułem tego zbytnio na kieszeni wiec na pewno nie aż tyle.

Z tym że ja wymieniałem sobie sam. Pozostaje jeszcze fakt tego ze mam meg z '96 a ty z '00 więc już może też jest dość znaczna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem , tylko dodatkowo biegi wchodza strasznie ciężko czasme np 3 nieraz jak by jeje nie było musze cofnąc lewarek albo przygazowac i wchodzi. Po wymianie tylnej poduchy ciut sie poprawilo ale biegi wchodza dalej cięzakawo , chyba kupie tą górną poduche i ją też wyienie bo sie tak ruszajak by była zerwana . Dolną wymienilem sam koszt to niecałe 22 euro a górna to sie dowiem . Jeszcze pytanie czy jest na łaczniku skrzyni z lewarkiem jakaś przeciw waga albo coś takiego ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim samochodzie wymieniłem już wszystkie poduszki a problem jak był tak jest wystarczy pojeździć pół godziny poduszki sie nagrzewają silnik zaczyna skakać póki są zimne jest znośnie oczywiście nie idealnie. Moim zdaniem to wszystko wina złego pomysłu wystarczy odczepić tylną poduszkę a silnik lata jak huśtawka jedyne co go usztywnia to wydech. Mechanik mi mówił że teoretycznie można próbować wsadzić metalową poduszkę od silnika 2.0 ale to sporo kombinacji ja zarazie sie nie zdecydowałem na taką zabawę ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zato na zimnym strasznie puka -stuka co bardzo słychac w srodku na luzie i w czasie jazdy a po nagrzaniu jest dobrze tylko przy zmianie biegów jeszcze cicho stuka.

 

A, że jestem tu nowy to spytam na jakich poduszkach jest regulacja w scenicu, aktóre sa na "sztywno" bo nie mam kiedy do mechanika znów jechać i auto zostawiać na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!