Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszki silnika - szarpanie


adrach

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ta poduszka z allegro co podałem wyżej link to też oryginał ale o innym numerze 8200148388. Sprzedawca podaje, że to do mojego silnika pasuje. W takim razie poduszkę, o którym numerze mam kupić? Ta z allegro jest chyba jakaś wzmacniana więc może będzie lepsza bo trwalsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam w tym.

 

SCENIC II 1.9 dCi z 2005. Wymieniłem w sobotę wszystkie trzy poduszki mocujące silnik i skrzynię ( a w zasadzie cztery bo tą mała w kształcie ósemki, współpracującą z prawą górną też). Po wymianie zrobiło się w aucie ciszej, nie ma stuków na nierównościach, nic nie klekoce i nic nie brzęczy. Za to na zimnym silniku ( głównie ) wibruje karoseria, kierownica i buczy w środku przy określonych obrotach silnika...tak jak by buda wpadała w rezonans. Wibracje były też wcześniej, ale w dużo mniejszej skali. Ponieważ zmianę zauważyłem po wymianie poduszek ( wymieniałem też olej i filtry ) to wiążę to właśnie z poduszkami. Pytanie jest następujące: czy poduszkę górną po stronie pasażera w jakiś sposób się ustawia ? Jeśli tak, to jak to zrobić ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaki był koszt tej zabawy?? Ile zapłaciłeś dokładnie za poduszki, a ile za robotę?

 

[ Dodano: 2008-12-27, 13:01 ]

Nie chciałem zakładać nowego wątku, więc tutaj w temacie poduszek silnika podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

 

Wymieniłem dwie górne ta dużą prawą i tą ósemkę, ale to jeszcze nie to. Czuje, że drga mi silnik przy hamowaniu więc wymienić też chcę pozostałe poduszki dolne i teraz mam pytanie?

Ile jest jeszcze poduszek pod silnikiem w Megane II 1,9 DCI? Dwie? Znalazłem coś takiego.

 

http://www.allegro.pl/item514669208_podusz...nic_ii_dci.html

 

i takiego, tylko pytanie czy od 1,5DCI pasuje do 1,9DCI.

 

http://www.allegro.pl/item513828041_lapa_w...ii_1_5_dci.html

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chodzi o dziwne szarpnięcia silnikiem podczas dodawania/puszczania gazu, to ja miałem to samo plus dość głośny stuk. Okazało się, że miałem walnięty mechanizm różnicowy wybierania w skrzyni biegów. Tak przynajmniej zdiagnozował to serwis. Po wymianie jest ok. Poduszek nie ruszałem.....jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie proszę o pomoc :cry: :evil:

Na postoju na wolnych obrotach lata mi gałka zmiany biegów i szarpie całą budą.

Przy ruszaniu i jeździe (dodawaniu i ujmowaniu gazu) czuć odczuwalne ruchy silnika.

Biegi wchodzą dobrze.

Mój mechanik zaleca wymianę tylnej poduszki ale czy to jest winą szarpania nie wiem.

Cały kpl. poduszek bardzo drogi a po przeczytaniu powyższych wypowiedzi też nie wiadomo

czy pomoże.

"Adrach" czy rozwiązałeś jakoś problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników i użytkowników meganek

 

Moja przygoda zaczęła się w sierpniu minionego roku z moja megan 99 1.6 16v.

Od samego początku miałem problem ze sprzęgłem. Jak chcę szybko przyśpieszyć to słychać jakieś uderzenie silnika i pisk chyba ze sprzęgła.

Czy ktoś wie czy to może być przyczyna poduszki na skrzyni biegów czy może coś ze sprzęgłem jest nie tak.

Drugie pytanie gdzie najlepiej kupić tanio i dobre części do naszych samochodów przez internet. Macie jakieś swoje ulubione sklepy?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topol

potrzebuje informaji jak wymienic ta poduszke kolo skrzyni biegow, bo gorna juz wymienilem bez problemu. Czy ktos opisze jak wymienial ja??

Podstawiasz sobie lewarek pod skrzynie, następnie odkręcasz 3 śruby mocujące poduszkę , demontujesz poduszkę, instalujesz nową, skręcasz całość i gotowe. Cała operacja trwa od 15-30 min.

icegreg

...

Jak chcę szybko przyśpieszyć to słychać jakieś uderzenie silnika i pisk chyba ze sprzęgła.

Może odpowiedź znajdziesz

TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Mam Negane Scenic 1 ph1 1997r silnik 2l f3r i mam zerwana poduszke ta kolo paska rozrzadu na gorze. Przy dodawaniu gazu drgania z silnika przexhodza na cale auto. Ktos wie gdzie tanio dostane ta poduszke?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć Panowie.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu w kwestii notorycznie zrywającej się dolnej poduchy? U mnie każda wytrzymuje 10k i pada. 
https://www.strongflex.eu/pl/renault-clio-ii-98-05/1789-151908b-tuleja-poduszki-silnika-5902553524604.html?fbclid=IwAR07Vu6FiD0FH1iktsLjhEM8MdteEJeVvsnXmXDcMyYi5C1uCXOBWj28TJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!